"Kochaj mnie - nie bij mnie"

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
4 stycznia 2017

Stowarzyszenie na rzecz dzieci "Pomagajmy Razem" od kilku lat realizuje cykliczne warsztaty dla dzieci uczestniczących w zajęciach świetlicy „Pogotowie Lekcyjne” prowadzonej przez MOPS w Radomsku. Realizując zajęcia warsztatowe z zakresu teatru, filmu włączyło się w akcję „Kochaj mnie, nie bij mnie”. Od 2014 r. odbywają się cykliczne zajęcia poświęcone krzywdzie dzieci.

 • W maju 2014r. odbyło się w Miejskim Domu Kultury w Radomsku spotkanie w ramach Objazdowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS – prawa człowieka w filmie – tematyka dotyczyła pracy ponad siły dzieci w różnych krajach. Przed projekcją dzieci uczestniczące w warsztatach filmowych i teatralnych przygotowały prelekcję na temat praw dziecka. Tu właśnie zwróciły po raz pierwszy widzom uwagę na akcję „Miś” – „Kochaj mnie, nie bij mnie”. Obandażowane misie zaintrygowały widzów, którym dzieci wyjaśniały symbol misia i informowały o akcji Jerzego Owsiaka „Kochaj mnie, nie bij mnie”.
 • W 2015 r. sześć osób zostało wolontariuszami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przeszły właściwe przeszkolenia w MDK w Radomsku i zostały zarejestrowane jako wolontariusze WOŚP. Wzięły udział w 24. finale. Byliśmy z nich bardzo dumni, wielu im zazdrościło.
 • W marcu 2016 r. zrealizowaliśmy duży projekt filmowy „Tylko od nas zależy, czy marzenia się spełnią”. W grupie pedagogów młodzież z gimnazjum i szkół średnich rozmawiała o współczesnych problemach i zagrożeniach dla młodego człowieka. Wykorzystano w dyskusji filmy – Roberta Glińskiego „Cześć Tereska” i Grzegorza Packa „Jestem zły”. Nasz dyżurny miś oczywiście „uczestniczył” w projekcie.
 • W grudniu 2016 r. Urząd Miasta i MOPS w Radomsku ogłosiły konkurs na temat przemocy w rodzinie. Forma konkursu była dowolna. Wybraliśmy sobie własne hasło – „Chcemy być szczęśliwi, nie chcemy się bać” i formę – konkurs fotograficzno – filmowy. Powstały bardzo ciekawe scenki, których autorami były poszczególne grupy uczestników. Dzieci zachwyciły pomysłami, napisały scenariusze, nakręciły krótkie filmiki i w ten sposób zespół włączył się w Ogólnopolską Akcję Jerzego Owsiaka – „Nie bij mnie, kochaj mnie”. Charakteryzacja misiów, to również pomysły uczestników konkursu. Zapraszamy do obejrzenia finałowego filmiku podsumowującego konkurs - https://youtu.be/f_f1CLEW0-w
 • W dniu 23 grudnia 2016 r. na wspólnej wigilii byli z nami nasi dorośli przyjaciele – pracownicy MOPS, wolontariusze, członkowie stowarzyszenia, nauczyciele – m.in. z ZSG nr 3 oraz rodzice. „Owsiaczek” przypomniał o akcji, a pomysłowy filmik zachwycił wszystkich.

Dyżurny miś „Owsiaczek” siedzi na honorowym miejscu w naszej świetlicy i przypomina wszystkim, którzy nas odwiedzają (rodzicom, gościom), że dzieci trzeba kochać i robić wszystko, by mogły być szczęśliwe.

2017 r. – 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – członków „Pogotowia Lekcyjnego” będzie można znaleźć wśród wolontariuszy na ulicach Radomska.

Należy dodać, że współpracujemy z Miejskim Domem Kultury w Radomsku, skąd otrzymujemy wielkie wsparcie dla naszych pomysłów.

Wszystkie działania zamieszczane są na stronie stowarzyszenia oraz na stronie naszego partnera MOPS w Radomsku w zakładce filmoteka szkolna.

Autor: Halina Kucharska

Galeria

 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie