Oficjalne rozpoczęcie II edycji projektu "KIS RADOMSKO – W KIERUNKU ZMIANY" - spotkanie organizacyjno-informacyjne z uczestnikami Projektu

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
28 marca 2018

W dniu 14.03.2018r. w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku, przy ul. Kościuszki 10 odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjno – informacyjne dla uczestników Projektu "KIS Radomsko - W kierunku zmiany" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Celem głównym Projektu jest wzrost zdolności do zatrudnienia oraz integracji społeczno-zawodowej mieszkańców Miasta Radomsko – Klientów MOPS w Radomsku. Cel ten zostanie osiągnięty poprzez utworzenie i fukcjonowanie w ramach Projektu Klubu Integracji Społecznej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Radomsku.

Podczas spotkania uczestników zapoznano z zasadami uczestnictwa w Projekcie oraz przedstawiono regulamin funkcjonowania KIS. W spotaniu udział wzięło 50 osób, które w przyszłosći swoją pracą i zaangażowaniem będą wspierać powstanie innowacyjnego na terenie Miasta Radomsko przedsięwzięcia jakim jest KIS. Dotychczas w ramach realizowanego Projektu działaniami o charakterze reintegracji społecznej i zawodowej objęto 52 osoy, które stoją u progu wyboru swojej dalszej kariery i ścieżki zawodowej. W miesiącu kwietniu rozpczną się kursy i szkolenia zawodowe, które wyposażą uczestników w wiedzę teoretyczną z danego zawodu, natomiast w późniejszym czasie Uczestnicy będą zdobywać doświadczenie i umiejętności pracktyczne na stażach zawodowych.

Autor: Aneta Kowalczyk

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie