Komunikat w sprawie przyjmowania wniosków dotyczących świadczeń wychowawczych, świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacyjnego na nowy okres zasiłkowy przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
5 lipca 2018

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku informuje, że świadczenia wychowawcze, świadczenia rodzinne i świadczenia z funduszu alimentacyjnego będą realizowane przez Dział Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych ul. Kościuszki 10 budynek „B”. Wnioski można składać w formie elektronicznej (internet) przez bankowość elektroniczną albo platformy e-administracja (portal EMP@TIA, PUE ZUS oraz ePUAP) od 01.07.2018r.

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku informuje, że świadczenia wychowawcze, świadczenia rodzinne i świadczenia z funduszu alimentacyjnego będą realizowane przez Dział Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych ul. Kościuszki 10 budynek „B”.

Wnioski można składać w formie elektronicznej (internet) przez bankowość elektroniczną albo platformy e-administracja (portal EMP@TIA, PUE ZUS oraz ePUAP) od 01.07.2018r.

Druki wniosków o świadczenia wychowawcze, świadczenia rodzinne i świadczenia z funduszu alimentacyjnego będą wydawane od 25.07.2018r. w:

 • Budynek B pok. nr 1

 • Budynek D pok. nr 10


Wnioski o przyznanie świadczeń przyjmowane będą w dni robocze od 01.08.2018r. w godzinach od 8:00 do 14:30, we wtorek od 8:00 do 16:30

 • świadczenia wychowawcze 500+ budynek B pok. nr 2

  Osoby składające wniosek o świadczenia rodzinne, mogą jednocześnie w tym samym pokoju złożyć wniosek o świadczenie wychowawcze

 • świadczenia rodzinne budynek B pok. nr 6 nazwiska od A do M

 • świadczenia rodzinne budynek B pok. nr 5 nazwiska od N do Ż

 • fundusz alimentacyjny budynek D pok. nr 10  Ponadto informujemy, że w przypadku wniosków dotyczących świadczeń rodzinnych złożonych w sierpniu ustalenie prawa do świadczeń i wypłata świadczeń nastąpi do 30 listopada. Gdy osoba złoży wniosek we wrześniu lub październiku ustalenie prawa do świadczeń i ich wypłata nastąpi do 31 grudnia. Gdy osoba złoży wniosek w listopadzie lub grudniu ustalenie prawa do świadczeń i ich wypłata nastąpi do ostatniego dnia lutego następnego roku.

  W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia wychowawcze (500+) lub świadczenia z funduszu alimentacyjnego złoży wniosek w sierpniu ustalenie prawa do świadczeń i ich wypłata nastąpi do 31 października. Jeżeli wniosek zostanie złożony we wrześniu ustalenie prawa do świadczeń i ich wypłata nastąpi do 30 listopada, jeżeli wniosek zostanie złożony w październiku ustalenie prawa do świadczeń i ich wypłata nastąpi do 31 grudnia.

 

Autor: Dorota Skórka

Galeria

 • Powiększ zdjęcie