Zakończył się Ogólnopolski Projekt „ FILMOTEKA SZKOLNA. AKCJA! ”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
18 września 2019

W czerwcu 2019 r. zespół filmowy przy „Pogotowiu Lekcyjnym” otrzymał informację, że tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Projektu „Filmoteka Szkolna . Akcja!” była ostatnim sezonem. Projekt zakończył się, trwał 10 lat, „Pogotowie Lekcyjne” uczestniczyło w nim 6. Było to 6 lat wspaniałych działań.

Dostaliśmy od organizatorów podziękowania za wieloletnią pracę w projekcie i drobne upominki oraz materiały pozwalające na edukację w dziedzinie filmu.

Przez te wszystkie lata pomagało nam w realizacji zadań wiele osób, które życzliwie patrzyły na nasze działania. Szczególne podziękowania należą się paniom:

Iwonie Broszkiewicz – Kierownikowi Działu Pracy Środowiskowej i Wolontariatu przy MOPS w Radomsku.

Aleksandrze Stanowskiej – Kierownikowi Działu Pracy Socjalnej MOPS w Radomsku;

„Pogotowie Lekcyjne” jest jednostką, która działa trochę inaczej niż zespoły szkolne. Było nam trudniej, ponieważ naszymi członkami są uczniowie z różnych szkół z terenu Radomska. Mimo to daliśmy się poznać w Polsce, zdobywaliśmy nagrody, o naszych działaniach informowała ogólnopolska strona projektu „Filmoteka Szkolna. Akcja!”. Obecnie trwa nabór do nowego programu filmowego CEO – SHORTCUT. „ Shortcut – małe historie, wielkie sprawy” to program nowoczesnej edukacji filmowej oparty na europejskich filmach krótkometrażowych.

Autor: Halina Kucharska

Galeria

  • Powiększ zdjęcie