Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Alkoholizm to jedyna choroba, która będzie Ci wmawiać, że nie jesteś chory...

Przejdź do - Alkoholizm to jedyna choroba, która będzie Ci wmawiać, że nie jesteś chory...

W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Radomsku rozpoczął cykl spotkań: „Uzależnienia jak rozpoznać, jak pokonać”. Zajęcia przeznaczone są dla podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy borykają się z problemem alkoholowym. Podczas pierwszego spotkania uczestnicy dowiedzieli się jakie są pierwsze sygnały alarmujące o tym, że alkohol odgrywa najważniejszą rolę w życiu osoby uzależnionej.

Dagmara Waloch-Kozera

29 listopada 2016

Czytaj więcej o: Alkoholizm to jedyna choroba, która będzie Ci wmawiać, że nie jesteś chory...

Święta tuż, tuż...

Przejdź do - Święta tuż, tuż...

Już lada chwila zadzwonią dzwonki sań, na których przybędzie Święty Mikołaj. Dzieci z świetlic czym prędzej wzięły się ochoczo do pisania listów do „Starszego Pana ” w czerwonym kubraku z długą , siwą brodą. Teraz to one wyczarowują piękne obrazki ilustrujące pragnienia związane z wymarzonym prezentem pod choinkę. Mamy nadzieję, że Święty Mikołaj przygotował już ogromny worek, w którym zmieszczą się wyczekiwane prezenty.

28 listopada 2016

Czytaj więcej o: Święta tuż, tuż...

Wojewódzka Karta Rodzin Wielodzietnych

Przejdź do - Wojewódzka Karta Rodzin Wielodzietnych

Wojewódzka Karta Rodzin Wielodzietnych, to rozwiązanie na rzecz wspierania rodzin wielodzietnych na szczeblu województwa, które oferuje system zniżek, a jej posiadacze mogą skorzystać z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy edukacyjnej na terenie całego regionu łódzkiego. Wnioski o jej wydanie będzie można składać już od 1-go grudnia 2016r.

24 listopada 2016

Czytaj więcej o: Wojewódzka Karta Rodzin Wielodzietnych

Gala Wolontariatu 2016

Przejdź do - Gala Wolontariatu 2016

W dniu 5 grudnia 2016 r. w Miejskim Domu Kultury odbędzie się I Radomszczański Dzień Wolontariatu- Gala Wolontariatu 2016. Celem jest promocja wolontariatu oraz aktywności wolontarystycznej jako znaczącego elementu w kształtowaniu społeczeństwa obywatelskiego oraz wzmacnianiu postaw prospołecznych wśród mieszkańców miasta Radomska. Gala pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Radomska. Organizatorzy: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, I Liceum Ogólnokształcące, Miejski Dom Kultury. Rozpoczęcie godz. 11.00.

Iwona Broszkiewicz

23 listopada 2016

Czytaj więcej o: Gala Wolontariatu 2016

Pracownicy MOPS w Radomsku nagrodzeni!

Przejdź do - Pracownicy MOPS w Radomsku nagrodzeni!

W dniu 18.11.2016 r. w teatrze im. S. Jaracza odbyły się obchody Dnia Pracownika Socjalnego organizowane przez Urząd Marszałkowski w Łodzi.

W konkursie na Pracownika Socjalnego Roku 2016 w Województwie Łódzkim - 1 miejsce zajął pan Radosław Noremberg.

W kategorii Pracownik Pomocy Społecznej Roku 2016 w Województwie Łódzkim - 1 miejsce zajęła pani Magdalena Kwiatkowska.

W kategorii Pracownik Wspierania Rodziny i Systemu Pieczy Zastępczej Województwa Łódzkiego Roku 2016 - 2 miejsce zajęła pani Beata Lorent - asystent rodziny.

Nagrodzonym gratulujemy!

18 listopada 2016

Czytaj więcej o: Pracownicy MOPS w Radomsku nagrodzeni!

Z Sarą Bojarską o „Powidokach” Andrzeja Wajdy i pracy na planie filmowym

Przejdź do - Z Sarą Bojarską o „Powidokach” Andrzeja Wajdy i pracy na planie filmowym

W „Pogotowiu Lekcyjnym” zorganizowano kolejne spotkanie poświęcone ostatniemu filmowi Andrzeja Wajdy „Powidoki”. Gościem specjalnym była Sara Bojarska – ucz. III kl. gim. ZSG nr 3 w Radomsku, która zagrała w tym filmie. Jej rola sprowadzała się do epizodu w majowym pochodzie oraz do trzech epizodów mówionych, jak sama powiedziała o swoim występie.

Ilona Czubaj, Halina Kucharska

17 listopada 2016

Czytaj więcej o: Z Sarą Bojarską o „Powidokach” Andrzeja Wajdy i pracy na planie filmowym

Niedzielne atrakcje w MDK

Przejdź do - Niedzielne atrakcje w MDK

30 października 2016 r. dzieci z Pogotowia Lekcyjnego skorzystały z zaproszenia i spotkały się na prezentacji dokonań artystycznych młodzieży realizującej projekty na zajęciach w MDK. Wystąpili między innymi uczestnicy warsztatów wokalnych, filmowych i plastycznych. Widzowie obejrzeli film „Radomsko w roli głównej”, podziwiali popisy wokalne oraz ceramiczną makietę Radomska wykonaną przez dzieci podczas projektu „Radomsko na nowo ulepione”.

Ilona Czubaj

4 listopada 2016

Czytaj więcej o: Niedzielne atrakcje w MDK

Kuba Rozpruwacz i londyńska mgła

Przejdź do - Kuba Rozpruwacz i londyńska mgła

W piątkowy wieczór - 21 października 2016 r. w kinie „Pasja” odbyła się niezwykła projekcja. Zespół filmowy z Pogotowia Lekcyjnego (realizując projekt „Znajdź swoja orbitę”) przeniósł swoje zajęcia do kina i nikt tego nie żałował.

Halina Kucharska

25 października 2016

Czytaj więcej o: Kuba Rozpruwacz i londyńska mgła