Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Żeby mi się tak bardzo chciało, jak mi się nie chce

Przejdź do - Żeby mi się tak bardzo chciało, jak mi się nie chce

W dniu 27.04br. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Radomsku odbyły się kolejne warsztaty z osobami, które chcą pokonać problem bezdomności. Tematem przewodnim była motywacja i jakże często powtarzane zdanie : „Żeby mi się tak bardzo chciało, jak mi się nie chce”? Uczestnicy spotkania wspólnie doszli do wniosku, że aby zbliżyć się do wyznaczonego celu trzeba zamienić słowo „muszę „ na „chcę”. Warto się uczyć, doskonalić, rozwijać. Najważniejsze to nie przestawać marzyć i mieć aspiracje.

Dagmara Waloch-Kozera

28 kwietnia 2016

Czytaj więcej o: Żeby mi się tak bardzo chciało, jak mi się nie chce

Nigdy nie jest za późno na zmianę

Przejdź do - Nigdy nie jest za późno na zmianę

20.04 br. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej rozpoczął się cykl warsztatów „Nigdy nie jest za późno na zmianę” skierowany do osób borykających się z problemem bezdomności. Dzisiejsze spotkanie poprowadził psycholog Pan Adrian Stojecki, który pomógł naszym klientom sprecyzować ich cele życiowe. Uczestnicy wspólnie doszli do wniosku, że dobrze wyznaczony cel jest naszym drogowskazem, a dobrze określony zawiera mapę, instrukcję, motywuje do działania.

Dagmara Waloch-Kozera

22 kwietnia 2016

Czytaj więcej o: Nigdy nie jest za późno na zmianę

Ciekawe zajęcia na Konopnickiej

Przejdź do - Ciekawe zajęcia na Konopnickiej

W placówce wsparcia dziennego nr 1 z ul. Konopnickiej 4 wiele się dzieje. Oprócz odrabiania lekcji czy grania w gry planszowe, staramy się zawsze wygospodarować czas na ciekawe zajęcia plastyczne. W ostatnim czasie robiliśmy bransoletki z gumek tak zwane Loom Bands. Poza tym tworzyliśmy cuda z papierowych talerzy. Powstały koszyczki z kwiatkami, kwiaty na talerzyku czy ulubione przez wszystkie dzieci minionki.

Katarzyna Król-Mucharska

20 kwietnia 2016

Czytaj więcej o: Ciekawe zajęcia na Konopnickiej

Tydzień w świetlicy na Reja

Przejdź do - Tydzień w świetlicy na Reja

Kolejny tydzień kwietnia rozpoczął się w placówce wspracia dziennego przy ulicy Reja warsztatami plastycznymi. Tematem przewodnim był recykling. W poniedziałek (11.04) i wtorek (12.04) mali artyści, ze świetlicy nr 5 przy ul. Reja, zobaczyli co można zrobić z butelki plastikowej.

20 kwietnia 2016

Czytaj więcej o: Tydzień w świetlicy na Reja

Pies Lolek przyjacielem dzieci z Pogotowia Lekcyjnego

Przejdź do - Pies Lolek przyjacielem dzieci z Pogotowia Lekcyjnego

To był niezapomniany tydzień dla dzieci z Pogotowia Lekcyjnego, ponieważ na świetlicy pojawił się nowy członek "załogi". Lolek, bo tak wabi się mały piesek, o którym wyżej mowa, tak polubił naszych wychowanków, że spędzał z nimi każdą wolną chwilę na dworze, a że dzieci odwzajemniły jego przyjaźń, zabawy nie było końca.

Ilona Czubaj

20 kwietnia 2016

Czytaj więcej o: Pies Lolek przyjacielem dzieci z Pogotowia Lekcyjnego

Centrum Kształcenia Ustawicznego Nowoczesnych Technologii

Przejdź do - Centrum Kształcenia Ustawicznego Nowoczesnych Technologii

14.04br. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Radomsku odbyło się spotkanie naszych klientów z przedstawicielami Centrum Kształcenia Ustawicznego Nowoczesnych Technologii z Łodzi, którego filia znajduje się w Radomsku przy ul. Ignacego Krasickiego 63/71. Uczestnicy spotkania zostali zapoznani z ofertą bezpłatnego kształcenia w kierunkach poszukiwanych na rynku pracy, m.in. :

• Technik bezpieczeństwa i higieny pracy

• Technik telekomunikacji

• Technik rachunkowości

• Technik teleinformatyk

• Technik drogownictwa

• Technik geolog

• Technik informatyk

Dagmara Waloch-Kozera

19 kwietnia 2016

Czytaj więcej o: Centrum Kształcenia Ustawicznego Nowoczesnych Technologii

Aktywni seniorzy mogą więcej

Przejdź do - Aktywni seniorzy mogą więcej

Seniorzy z DDPS w Radomsku powitali wiosnę wysiłkiem fizycznym na siłowni przy ul. Kościuszki. "Możemy więcej" to hasło przewodnie spotkania pod chmurką.

Ewa Majdecka

15 kwietnia 2016

Czytaj więcej o: Aktywni seniorzy mogą więcej

Akademia Dostępne Finanse - spotkania dla seniorów

Przejdź do - Akademia Dostępne Finanse - spotkania dla seniorów

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku i Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Łodzi zapraszają wszystkich seniorów w dniach 19 i 26 kwietnia 2016 w godzinach: 9.00-11.00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku, (ul. Narutowicza 4) na spotkanie w ramach Akademii Dostępnych Finansów. Poruszane będą zagadnienia związane z umowami cywilnoprawnymi - jak się chronić, czego unikać, obrót bezgotówkowy a także kwestie związane z obsługą bankomatu i rozpoznawania autentyczności znaków pieniężnych. Zajęcia poprowadzi ekspert NBP z Łodzi.

Iwona Broszkiewicz

15 kwietnia 2016

Czytaj więcej o: Akademia Dostępne Finanse - spotkania dla seniorów