Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Pogotowie Lekcyjne - filmowe ferie z „Filmoteką Szkolną”

Przejdź do - Pogotowie Lekcyjne - filmowe ferie z „Filmoteką Szkolną”

W ramach realizacji zadań ogólnopolskiego programu „Filmoteki Szkolnej” zespół filmowy przy Pogotowiu Lekcyjnym organizuje projekcje filmów:

- 17 lutego 2016 r. godz. 12.00 – 14.00 „Cześć Tereska” – reż. Robert Gliński

- 22 lutego 2016 r. godz. 12.00 – 14.00 „Jestem zły” – reż. Grzegorz Pacek

Halina Kucharska

5 lutego 2016

Czytaj więcej o: Pogotowie Lekcyjne - filmowe ferie z „Filmoteką Szkolną”

Karnawał na Konopnickiej

Przejdź do - Karnawał na Konopnickiej

Miniony tydzień był bardzo pracowity w placówce wsparcia dziennego nr 1 z ul. Konopnickiej 4. Dzieci oprócz odrabiania lekcji, wzięły udział w nauce gotowania spaghetti oraz zajęciach poświęconych tematyce karnawałowej. Robiliśmy różnego rodzaju maski i nakrycia głowy, aby na koniec wziąć udział w zabawie karnawałowej. Były konkursy, zabawy przy muzyce oraz słodki poczęstunek

Katarzyna Król-Mucharska

5 lutego 2016

Czytaj więcej o: Karnawał na Konopnickiej

Dzień Babci i Dzień Dziadka w Pogotowiu Lekcyjnym i Bal Karnawałowy

Przejdź do - Dzień Babci i Dzień Dziadka w Pogotowiu Lekcyjnym i Bal Karnawałowy

Styczeń to miesiąc, kiedy nauczyciele w szkołach wystawiają oceny semestralne, dzieci i młodzież mają więcej swobody, a co za tym idzie więcej odpoczynku od nauki. Pogotowie Lekcyjne wykorzystało ten czas znakomicie dostosowując się do warunków atmosferycznych i łącząc zabawę na świetlicy z ruchem na świeżym powietrzu. Nie zapomniano też o ciepłym posiłku, który przygotował w specjalnym stroju jeden z podopiecznych świetlicy uczący się w szkole jako technik żywienia i usług gastronomicznych - Arkadiusz Biegański.

Ilona Czubaj, Karolina Kubiak

2 lutego 2016

Czytaj więcej o: Dzień Babci i Dzień Dziadka w Pogotowiu Lekcyjnym i Bal Karnawałowy

Słodkie prezenty

Przejdź do - Słodkie prezenty

Miniony tydzień minął dzieciom z placówki wsparcia dziennego nr 1 z ul. Konopnickiej 4 bardzo pracowicie. Oprócz odrabiania lekcji dzieci cały wolny czas poświęcały na przygotowanie prezentów dla ukochanych babć i dziadków. Powstały urocze kartki z życzeniami, piękne serduszka z masy solnej czy słodkie maślane ciasteczka.

Katarzyna Król-Mucharska

2 lutego 2016

Czytaj więcej o: Słodkie prezenty

Zimowe motywy w Klubie Młodziaka

Przejdź do - Zimowe motywy w Klubie Młodziaka

W Klubie Młodziaka przy ulicy Konopnickiej dzieci powitały Panią Zimę. Maluchy wykonały wiele prac plastycznych o tematyce zimowej: śnieżynki z bibuły i papieru kolorowego, wycinankę przedstawiającą bałwanka, zimowy obrazek wykonany świeczką i farbami plakatowymi. Wielką radość sprawiło dzieciom rzucanie się gazetowymi śnieżkami oraz wykonanie bałwanka z białych torebek foliowych. Czas spędzony w Klubie upłynął przy wesołej zabawie i ciekawych zajęciach.

Małgorzata Trajdos

25 stycznia 2016

Czytaj więcej o: Zimowe motywy w Klubie Młodziaka

Dzień Babci i Dziadka w DDPS

Przejdź do - Dzień Babci i Dziadka w DDPS

W dniu 21.01.2016 w Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Radomsku obchodzony był Dzień Babci i Dziadka. Specjalnie na tą okoliczność dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 im. Janusza Korczaka dla naszych pensjonariuszy przygotowały niespodziankę, w formie repertuaru artystycznego. Przedstawiane przez uroczych przedszkolaków wiersze oraz piosenki budziły zachwyt i wzruszenie, które malowało się twarzach seniorów oraz zaproszonych gości.

Anna Kowalczyk

25 stycznia 2016

Czytaj więcej o: Dzień Babci i Dziadka w DDPS

Pogotowie Lekcyjne grało w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Przejdź do - Pogotowie Lekcyjne grało w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Klaudia, Paulina, Weronika, Justyna i Bartek reprezentowali społeczność Pogotowia Lekcyjnego wśród wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wszyscy zdali egzamin zaufania, solidności, starali się bardzo i zostali wytypowani przez organizatorów – radomszczański sztab WOŚP przy MDK w Radomsku na wolontariuszy. Dlatego mogli w dniu 10 stycznia 2016 r. wziąć udział w 24. finale WOŚP w Radomsku. Zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki seniorom – to cele jakie przyświecały tegorocznemu finałowi. Gratulujemy zaangażowania młodym członkom Pogotowia Lekcyjnego, którzy wraz z ponad dwustu wolontariuszami wyszli na ulice Radomska.

Ilona Czubaj

15 stycznia 2016

Czytaj więcej o: Pogotowie Lekcyjne grało w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Wieści z Konopnickiej

Przejdź do - Wieści z Konopnickiej

Przed świętami Bożego Narodzenia dzieci ze świetlicy nr 1 z ul Konopnickiej 4 wzięły udział w warsztatach plastycznych finansowanych ze środków krajowego Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2015. Warsztaty poświęcone były tematyce świątecznej. Dzieci uczyły się robić ozdoby na choinkę z cekinów, atłasowych wstążek oraz choinki ze sznurka, filcu, piórek czy wełny. 17 grudnia świetlicę nr 1 z ul. Konopnickiej 4 odwiedziła młodzież ze szkoły podstawowej nr 7, która pokazała dzieciom jak grać w popularne kiedyś, a dziś troszkę zapomniane gry, jak bierki, mam chusteczkę haftowaną czy gra w gumę.

Katarzyna Król-Mucharska

15 stycznia 2016

Czytaj więcej o: Wieści z Konopnickiej