Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Wtorek z Kapitanem Hakiem i dzikimi zwierzętami – wycieczka do Łodzi

Przejdź do - Wtorek z Kapitanem Hakiem i dzikimi zwierzętami – wycieczka do Łodzi

W dniu 20.09.2016r. w ramach projektu partnerskiego Ośrodka oraz Stowarzyszenia na rzecz dzieci „Pomagajmy Razem” odbyła się wycieczka dla dzieci uczęszczających do placówek wsparcia dziennego.

W teatrze PICCOLO w Łodzi dzieci obejrzały i aktywnie uczestniczyły w spektaklu pt. „Skarb Kapitana Haka” w reżyserii Anny Wdowiak i Włodzimierza Wdowiaka. Wraz z bohaterami dzieci wyruszyły w pełną tajemnic podróż statkiem, zwiedziły różne lądy i poznały zwyczaje ludzi na nich zamieszkujących. Przedstawienie odbywało się z aktywnym udziałem młodych widzów.

 

Aleksandra Stanowska

22 września 2016

Czytaj więcej o: Wtorek z Kapitanem Hakiem i dzikimi zwierzętami – wycieczka do Łodzi

Niedziela z Miejskim Domem Kultury

Przejdź do - Niedziela z Miejskim Domem Kultury

11 września 2016 r. zespół filmowy z Pogotowia Lekcyjnego wziął udział w premierze filmu animowanego „Stacja RaDOMsko”. Na projekcję zapraszała nasza koleżanka – Klaudia ( jest wolontariuszką w MDK ), która wystąpiła w roli mieszczanki radomszczańskiej. Tematem filmu było upamiętnienie wybranych faktów z życia miasta i znanych postaci z historii Radomska. Autorzy filmu to uczniowie radomszczańskich szkół. Realizacja projektu wraz z łódzkim SE-MA-FOREM była jednym z elementów jubileuszu 750 – lecia Radomska.

Halina Kucharska

19 września 2016

Czytaj więcej o: Niedziela z Miejskim Domem Kultury

Kawiarenka dla seniora

Przejdź do - Kawiarenka dla seniora

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku od września 2009 roku realizuje program „Kawiarenka dla seniora” umożliwiając seniorom z terenu miasta Radomsko spotkanie w lokalu przy kawie lub herbacie. Uczestnictwo w programie polega na korzystaniu z karnetu uprawniającego do zakupu kawy lub herbaty za 1 zł w ustalonych lokalach, w dniach i godzinach wskazanych w karnecie. Celem programu jest stworzenie przestrzeni przyjaznej seniorom do spędzania czasu wolnego i wzmacniania aktywności życiowej.

Magdalena Kwiatkowska

14 września 2016

Czytaj więcej o: Kawiarenka dla seniora

Nasza praca doceniona w Warszawie

Przejdź do - Nasza praca doceniona w Warszawie

Zespół filmowy Pogotowia Lekcyjnego sukcesem zakończył kolejny rok pracy w ogólnopolskim projekcie „Filmoteka Szkolna. Akcja!”. W roku szk. 2015/2016 zrealizowaliśmy trzy duże projekty (informacje o naszych działaniach znajdują się na ogólnopolskich stronach projektu „Filmoteki Szkolnej”). Otrzymaliśmy podziękowania i dyplom dla całego zespołu.

Ilona Czubaj

12 sierpnia 2016

Czytaj więcej o: Nasza praca doceniona w Warszawie

Stres - myśl pozytywnie

Przejdź do - Stres - myśl pozytywnie

W środę 10.08.2016r. Klub Aktywizacji Zawodowej zorganizował warsztaty dla podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku. Hasłem spotkania było: „Stres- myśl pozytywnie”. Zajęcia zostały poprowadzone przez profesjonalnych doradców zawodowych Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej z Piotrkowa Trybunalskiego.

Dagmara Waloch-Kozera

11 sierpnia 2016

Czytaj więcej o: Stres - myśl pozytywnie

Zdobywamy Górę Kamieńsk

Przejdź do - Zdobywamy Górę Kamieńsk

W dniu 21 sierpnia br. FUNDACJA AKTYWNEJ REHABILITACJI wraz z AKADEMIĄ PANA GRZEŚKA już po raz czwarty organizują imprezę integracyjno-sportową dla osób z niepełnosprawnością pod nazwą „Zdobywamy Górę Kamieńsk”. ZGK to jedna z najważniejszych i bez wątpienia najbardziej widowiskowych imprez integracyjnych w kraju. Wydarzenie każdego roku cieszy się coraz większą popularnością gromadząc uczestników nie tylko z Polski, ale i z Europy.

9 sierpnia 2016

Czytaj więcej o: Zdobywamy Górę Kamieńsk

Trudna lekcja historii

Przejdź do - Trudna lekcja historii

Zespół filmowy działający przy Pogotowiu Lekcyjnym zorganizował cykl spotkań poświęconych 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. 29 lipca młodzież miała okazję obejrzeć film z pakietu „Filmoteki Szkolnej” w reżyserii Andrzeja Wajdy pt. „Kanał”. Film opowiada o ostatnich chwilach Powstania. Oddział AK próbuje przejść kanałami do Śródmieścia. Tam rozegrała się tragedia młodych powstańców i ich dowódców. Widzowie byli pod wrażeniem, dyskusja po filmie była bardzo emocjonalna. 31 lipca członkowie zespołu filmowego i teatralnego skorzystali z zaproszenia MDK w Radomsku i wzięli udział w spektaklu poetycko – muzycznym „Nokturn powstańczy”. Powstańcze piosenki na długo utkwiły wszystkim w pamięci.

Halina Kucharska

9 sierpnia 2016

Czytaj więcej o: Trudna lekcja historii

Niedzielne poranki filmowe w kinie „Pasja”

Przejdź do - Niedzielne poranki filmowe w kinie „Pasja”

Udział w niedzielnych porankach filmowych dla małych kinomaniaków z Pogotowia Lekcyjnego stał się już tradycją. Cykl spotkań artystyczno – filmowych 1.08. i 7.08. 2016 r. pozwoliły dzieciom atrakcyjnie spędzić czas. Animacje rysunkowe z Bolkiem i Lolkiem pomogły małym widzom zrozumieć, jak niebezpieczne są zabawy z ogniem. Miłą niespodzianką była wizyta strażaków z PSP w Radomsku, którzy opowiedzieli o swej pracy. Każdy mógł też stworzyć na warsztatach swojego kolorowego bohatera.

Halina Kucharska

9 sierpnia 2016

Czytaj więcej o: Niedzielne poranki filmowe w kinie „Pasja”