Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku

Strona główna


Artykuły

Kolejne zajęcia w zakresie Treningu Umiejętności Społecznych

Przejdź do - Kolejne zajęcia w zakresie Treningu Umiejętności Społecznych

W ramach Projektu "KIS Radomsko - W kierunku zmiany" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, w dniach od 13.11.2017r. do 16.11.2017r. odbywają się Treningi Umiejętności Społecznych.

Aneta Kowalczyk

17 listopada 2017

Czytaj więcej o: Kolejne zajęcia w zakresie Treningu Umiejętności Społecznych

Pracownik Socjalny Województwa Łódzkiego roku 2017 z naszego Ośrodka!

Przejdź do - Pracownik Socjalny Województwa Łódzkiego roku 2017 z naszego Ośrodka!

Miło nam poinformować, że po raz kolejny wysiłek pracowników naszego Ośrodka został doceniony na szczeblu wojewódzkim. W dorocznym konkursie pn. "Pracownik Socjalny Województwa Łódzkiego" w roku bieżącym 1-szym miejscem uhonorowany został p. Przemysław Kaczmarek - pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku. Pondato w kategorii "Pracownik Pomocy Społecznej Województwa Łódzkiego" wyróżnienie otrzymała p. Iwona Broszkiewicz, kierownik Działu Pracy Środowiskowej i Wolontariatu. Serdecznie gratulujemy.

Andrzej Barszcz

16 listopada 2017

Czytaj więcej o: Pracownik Socjalny Województwa Łódzkiego roku 2017 z naszego Ośrodka!

Ruszył kurs samoobrony dla kobiet

Przejdź do - Ruszył kurs samoobrony dla kobiet

Z końcem października ruszyło szkolenie z zakresu samoobrony dla uczestniczek projektu „Mamy moc, aby pokonać przemoc”, realizowanego w ramach Programu Osłonowego Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie - edycja 2017 r.”. Dziesięciogodzinne szkolenie obejmuje m.in. naukę technik obrony przed uderzeniami, kopnięciami, chwytami, chwytami za ubranie, duszeniami, atakami kiedy kobieta znajduje się na ziemi oraz innymi sytuacjami zagrożenia. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonego instruktora Aikido. Szkolenie odbywa się w gościnnych progach Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Stara Droga w Radomsku.

Jacek Paszewski

9 listopada 2017

Czytaj więcej o: Ruszył kurs samoobrony dla kobiet

Panaceum Fitness Club - kolejny partner programu RODZINA +3

Przejdź do - Panaceum Fitness Club - kolejny partner programu RODZINA +3

Kolejnym partnerem, który zadeklarował współpracę w realizacji programu „RODZINA +3” skierowanego do rodzin wielodzietnych, w tym wielodzietnych rodzin zastępczych jest właściciel Firmy Panacuem Fitness Pani Rozalia Kowalczyk. Właścicielka firmy oferuje rodzinom wielodzietnym 10 % zniżki przy wszystkich usługach Panaceum Fitness Club. Bardzo serdecznie zapraszamy właścicieli prywatnych firm do współpracy w realizacji programu „RODZINA +3”, który ma na celu wzmocnienie wizerunku i kondycji rodzin wielodzietnych, natomiast wszystkie RODZINY WIELODZIETNE zachęcamy do wyrabiania kart „DUŻA RODZINA”i korzystania z ulg oferowanych przez partnerów programu. W celu uzyskania informacji prosimy o kontakt telefoniczny 44/683-28-85 wew. 17 w godz. od 7.30 – 15.30

Magdalena Kwiatkowska

6 listopada 2017

Czytaj więcej o: Panaceum Fitness Club - kolejny partner programu RODZINA +3

"Mój dom, moje miejsce" - konkurs plastyczny

Przejdź do - "Mój dom, moje miejsce" - konkurs plastyczny

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 6 lat do 18 lat do udziału w konkursie plastycznym pn. „Mój dom, moje miejsce”. Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie na rzecz dzieci „Pomagajmy razem” oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku. Czas trwania konkursu: 02.11.2017r. - 30.11.2017r.

Aleskandra Stanowska

3 listopada 2017

Czytaj więcej o: "Mój dom, moje miejsce" - konkurs plastyczny

Trening Umiejętności Społecznych

Przejdź do - Trening Umiejętności Społecznych

Następnym etapem Projektu "KIS Radomsko - W kierunku zmiany" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 jest Trening Umiejętności Społecznych, którego zadaniem będzie wsparcie w zakresie podniesienia kompetencji życiowych i umiejętności społeczno-zawodowych uczestników. Zajęcia rozpoczęły się w dniu 24.10.2017r. i będą realizowane w kolejnych miesiącach.

Dagmara Waloch-Kozera

26 października 2017

Czytaj więcej o: Trening Umiejętności Społecznych

Zaproszenie na zupełnie nietypową projekcję

Przejdź do - Zaproszenie na zupełnie nietypową projekcję

Akademia Dokumentalna. Filmoteka Szkolna. Akcja! Zespół filmowy Pogotowia Lekcyjnego zaprasza na projekcję filmu z bloku „Uczę się od starszych” – „Tańczę dla ciebie” w reżyserii Erlend E. Mo  (Norwegia, Dania, Szwecja). Projekcja zupełnie nietypowa – trudno będzie ten film zobaczyć w normalnej dystrybucji. Więcej szczegółów na załączonym plakacie.

Beata Karasek

23 października 2017

Czytaj więcej o: Zaproszenie na zupełnie nietypową projekcję

"Wolontariat i ja" - zapraszamy do udziału w konkursie

Przejdź do - "Wolontariat i ja" - zapraszamy do udziału w konkursie

Pragniemy poinformować, iż w związku z organizacją w dniu 5 grudnia 2017 r. obchodów II Radomszczańskich Dni Wolontariatu, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku ogłasza konkurs pn. „Wolontariat i ja”. Celem konkursu jest promocja działań wolontarystycznych prowadzonych w różnych obszarach życia społecznego m.in. ekologia, oświata, sport, kultura, zdrowie, prace administracyjne, wolontariat pracowniczy, pomoc społeczna, e-wolontariat.

Iwona Broszkiewicz

19 października 2017

Czytaj więcej o: "Wolontariat i ja" - zapraszamy do udziału w konkursie