Filmoteka szkolna - Akcja!

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Starsze wiadomości.

Artykuły

Z kamerą na festynie

Przejdź do - Z kamerą na festynie

Dagmara – uczennica ZSG nr 3 w Radomsku oraz uczestniczka zajęć filmowych prowadzonych w „Pogotowiu Lekcyjnym” wykazała się niesamowitą inwencją i postanowiła nakręcić krótką relację z festynu zorganizowanego przez jej szkołę w Roku Reymontowskim z okazji 150. rocznicy urodzin patrona szkoły. Młoda adeptka filmowania szczególnie zwróciła uwagę na wspaniały taniec ludowy, w którym występowała Zuzia – koleżanka ze świetlicy. Popatrzcie, jak jej się udało sfilmować występy młodych artystów. Festyn odbył się w dniu 10 czerwca 2017 r. na boisku ZSG nr 3 w Radomsku.

 

Halina Kucharska
19 czerwca 2017
Czytaj więcej o: Z kamerą na festynie

Pogotowie Lekcyjne w reklamie

Przejdź do - Pogotowie Lekcyjne w reklamie

Warsztaty filmowe w MDK stały się inspiracją do nakręcenia reklamy. Zobaczcie, jak Pogotowie Lekcyjne widzą jego wychowankowie.

Ilona Czubaj
8 czerwca 2017
Czytaj więcej o: Pogotowie Lekcyjne w reklamie

Warsztaty filmowe w MDK w Radomsku

Przejdź do - Warsztaty filmowe w MDK w Radomsku

W dniach 7.05. – 11.05. 2017 r. trwał w Radomsku 15. Objazdowy Festiwal Filmowy Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie. Miejscem spotkań było kino „Pasja” działające przy MDK w Radomsku. Warsztaty filmowe dla młodzieży były jednym z ciekawych elementów tego festiwalu. 9 maja 2017 r. zainteresowana problematyką młodzież ze szkół radomszczańskich mogła wziąć udział w warsztatach filmowych, których tematem była „Realizacja filmu dokumentalnego”. Warsztaty prowadziła p. Hanna Motłoch. Uczestnikami spotkania byli również członkowie zespołu filmowego działającego od kilku lat w świetlicy „Pogotowie Lekcyjne” przy MOPS w Radomsku.

Halina Kucharska
19 maja 2017
Czytaj więcej o: Warsztaty filmowe w MDK w Radomsku

Podsumowaliśmy projekt

Przejdź do - Podsumowaliśmy projekt

24 marca 2017 r. zespół filmowy Pogotowia Lekcyjnego podsumował projekt – „20 lat po śmierci wielkiego reżysera. Krzysztof Kieślowski i jego dokumenty.” Efektem projektu jest film uczniowski „Gadające głowy dwie. Dagmara.” Inspiracją do jego powstania był film Krzysztofa Kieślowskiego – „Gadające głowy”. Spotkanie było swego rodzaju kolaudacją. Widzowie obejrzeli obraz i wyrazili swoją opinię o nim. Wzięli w nim udział przedstawiciele MDK w Radomsku, dyrekcja MOPS-u, zaprzyjaźnieni nauczyciele z II LO oraz ZSG nr 3.

Halina Kucharska
3 kwietnia 2017
Czytaj więcej o: Podsumowaliśmy projekt

Zaproszenie do Pogotowia Lekcyjnego

Przejdź do - Zaproszenie do Pogotowia Lekcyjnego

Zespół filmowy działający przy świetlicy "Pogotowie Lekcyjne" zaprasza na premierę filmu "Gadające głowy dwie. Dagmara". Projekcja odbędzie się w piątek 24 marca o godzinie 15.00 w świetlicy Pogotowia przy ulicy Kościuszki 12a.

Ilona Czubaj
20 marca 2017

Gadające głowy dwie – Dagmara

Przejdź do - Gadające głowy dwie – Dagmara

9 marca 2017 r. zespół filmowy rozpoczął realizację filmu dokumentalnego o głównej aktorce teatru „Magiczna 6”. Film będzie podsumowaniem projektu – „20 lat po śmierci wielkiego reżysera. Krzysztof Kieślowski i jego dokumenty”. Na zdjęciu z planu filmowego – Dagmara – najstarsza aktorka świetlicowego teatru.

 

 

Halina Kucharska
10 marca 2017

Ostatni film Andrzeja Wajdy

Przejdź do - Ostatni film Andrzeja Wajdy

25 lutego 2017 r. zespół filmowy z Pogotowia Lekcyjnego zakończył cykl spotkań (pisaliśmy o nich wcześniej) poświęconych wielkiemu Polakowi, artyście, światowej sławy reżyserze, laureatowi Oskara za całokształt twórczości – Andrzejowi Wajdzie. W ramach DKF- u, dzięki uprzejmości MDK, cały zespół uczestniczył w premierowym seansie (w Radomsku) ostatniego filmu reżysera - „Powidoki”.

Halina Kucharska
7 marca 2017
Czytaj więcej o: Ostatni film Andrzeja Wajdy

Ciekawy seans w Pogotowiu Lekcyjnym

Przejdź do - Ciekawy seans w Pogotowiu Lekcyjnym

5 lutego 2017 r. członkowie zespołu filmowego przy „Pogotowiu Lekcyjnym” obejrzeli film dokumentalny o życiu i miłości wielkich artystów – Władysława Strzemińskiego – malarza i jego żony Katarzyny Kobro – rzeźbiarki. Film dokumentalny „Niebieskie kwiaty” – w reżyserii Tadeusza Króla - wpisał się w projekt realizowany przez zespół filmowy – pn. „Krzysztof Kieślowski i jego dokumenty…” Obraz o wielkich artystach był przygotowaniem do obejrzenia w dn. 25 lutego 2017 r. w DKF w MDK filmu Andrzeja Wajdy „Powidoki”. W ten sposób młodzi filmowcy z „Pogotowia Lekcyjnego” zamkną realizację cyklu zajęć poświęconych twórczości światowego mistrza kina, wielkiemu artyście – Andrzejowi Wajdzie.

Halina Kucharska
22 lutego 2017