Filmoteka szkolna - Akcja!

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Starsze wiadomości.

Artykuły

Ciekawe seanse w Pogotowiu Lekcyjnym

Przejdź do - Ciekawe seanse w Pogotowiu Lekcyjnym

W zajęciach wzięły udział dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum. W ramach projektu „Akademia Dokumentu” mieliśmy okazję zapoznać się z dwoma filmami:

- 24.10.2017 r. „Optymista” – reż. K. Pluta – film obejrzeliśmy bez części warsztatowej – rozmawialiśmy o filmie dokumentalnym, dzieciom bardzo podobał się mały żeglarz Mateusz, który walczył ze swymi słabościami, mówiły nawet, że wzbudzał podziw w dążeniu do celu i większość wyraziła swoją opinię, że ten cel osiągnie.

- 25.10.2017 r. „Tańczę dla ciebie” – reż. Erlend Mo. Ta projekcja była zupełnie nietypowa. Zaprosiliśmy gości z innych szkół. Dzieci bardzo przeżyły ten film. Mała Vilde, i jej ukochany, chory na raka dziadek, stali się inspiracją do dyskusji o rodzinie i własnych dziadkach. Na kartach pracy powstały piękne charakterystyki dziadków, najciekawsze prezentujemy na naszej tablicy filmowej.

Halina Kucharska
31 października 2017
Czytaj więcej o: Ciekawe seanse w Pogotowiu Lekcyjnym

Zaproszenie na zupełnie nietypową projekcję

Przejdź do - Zaproszenie na zupełnie nietypową projekcję

Akademia Dokumentalna. Filmoteka Szkolna. Akcja! Zespół filmowy Pogotowia Lekcyjnego zaprasza na projekcję filmu z bloku „Uczę się od starszych” – „Tańczę dla ciebie” w reżyserii Erlend E. Mo  (Norwegia, Dania, Szwecja). Projekcja zupełnie nietypowa – trudno będzie ten film zobaczyć w normalnej dystrybucji. Więcej szczegółów na załączonym plakacie.

Beata Karasek
23 października 2017

Projekt „Różewicz” wśród najlepszych

Przejdź do -  Projekt „Różewicz” wśród najlepszych

Pogotowie Lekcyjne działające przy MOPS w Radomsku bierze udział w kolejnej edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego – „Filmoteka Szkolna. Akcja!” Celem projektu jest pomoc nauczycielom w ciekawy i niestandardowy sposób pracować z filmem w szkole. Nam się udało. We wrześniu nasz projekt „Bracia Różewiczowie. Mistrzowie klimatu” zrobił wrażenie na organizatorach – o czym piszą na stronie ogólnopolskiego projektu. https://filmoteka.ceo.org.pl/aktualnosci/te-relacje-zrobily-na-nas-ogromne-wrazenie Film, który zrealizowaliśmy podsumowując projekt, jest promocją naszego miasta w Polsce, dlatego chcielibyśmy Państwa o tym poinformować.

Beata Karasek
20 października 2017

Podsumowanie projektu uczniowskiego „Bracia Różewiczowie. Mistrzowie klimatu.”

Przejdź do - Podsumowanie projektu uczniowskiego „Bracia Różewiczowie. Mistrzowie klimatu.”

5 października 2017 r. w Pogotowiu Lekcyjnym podsumowano projekt poświęcony twórcom pochodzącym z Radomska. Bohaterami spotkania byli bracia Różewiczowie – poeci – Janusz i Tadeusz, Stanisław – reżyser oraz miasto Radomsko. W ciepłym, nostalgicznym nastroju członkowie świetlicy zaprezentowali wszystko, nad czym pracowali w czasie trwania projektu ( 6 września 2017 – 5 września 2017 ). Ciekawość zebranych wzbudził film, jaki nakręcono podczas wędrówki po Radomsku śladami wielkich twórców.

Halina Kucharska
9 października 2017
Czytaj więcej o: Podsumowanie projektu uczniowskiego „Bracia Różewiczowie. Mistrzowie klimatu.”

Zaproszenie

Przejdź do - Zaproszenie

Teatr Magiczna 6 - zespół filmowy przy Pogotowiu Lekcyjnym oraz Pogotowie Lekcyjne serdecznie zapraszają na podsumowanie projektu „Bracia Różewiczowie. Mistrzowie klimatu”, które odbędzie się 5.10.2017 r. godz. 16.00 w Placówce Wsparcia Dziennego nr 2, Radomsko ul.Kościuszki 12

Beata Karasek
4 października 2017

Drugi tydzień realizacji zadań w ramach projektu „Bracia Różewiczowie. Mistrzowie klimatu” za nami

Przejdź do - Drugi tydzień realizacji zadań w ramach projektu „Bracia Różewiczowie. Mistrzowie klimatu” za nami

14 września 2017 r. uczestnicy projektu obejrzeli dwa dokumentalne filmy Stanisława Różewicza – „Kinemę” i „Gdzie zabawki tamtych lat”. W obu filmach reżyser – Stanisław Różewicz z sentymentem wspomina lata spędzone w Radomsku, opowiada o swojej rodzinie, o miejscach, w których czuł się szczęśliwy jako dziecko. Wspaniały okres dzieciństwa, zabawki, które pozwalały rozwijać wyobraźnię, na zawsze zapadły w pamięć reżysera i to próbował przekazać w swoim filmie. Ciepły, nostalgiczny obraz, który zmusił do zastanowienia się nad czasami współczesnymi. Czy dzisiejsze dzieci potrafią się tak bawić? Takie pytanie padło w dyskusji po projekcji. Odpowiedź nie była jednoznaczna. „Było, minęło” ten cytat z książki wspomnieniowej reżysera chyba powinien starczyć za odpowiedź. Może czasami szkoda?

Beata Karasek, Halina Kucharska
27 września 2017
Czytaj więcej o: Drugi tydzień realizacji zadań w ramach projektu „Bracia Różewiczowie. Mistrzowie klimatu” za nami

Tydzień z projektem - Bracia Różewiczowie. Mistrzowie klimatu.

Przejdź do - Tydzień z projektem - Bracia Różewiczowie. Mistrzowie klimatu.

Pogotowie Lekcyjne realizuje w ramach zadań własnych i Stowarzyszenia na rzecz dzieci - „Pomagajmy razem” projekt  „Znajdź swoją orbitę”. W sobotę – 9 września 2017 r.  minął  pierwszy tydzień realizacji projektu poświęconego braciom Różewiczom. Tym projektem zespół filmowy i teatr „Magiczna 6” ( działające przy Pogotowiu Lekcyjnym )  włączyły się w cykl imprez przygotowywanych przez MDK w Radomsku w związku z przedsięwzięciem – RÓŻEWICZ OPEN FESTIWAL.

Beata Karasek, Halina Kucharska
25 września 2017
Czytaj więcej o: Tydzień z projektem - Bracia Różewiczowie. Mistrzowie klimatu.

Wracamy po wakacjach

Przejdź do - Wracamy po wakacjach

Teatr „Magiczna 6” i zespół filmowy działające przy „Pogotowiu Lekcyjnym” proponują otwarcie nowego roku szkolnego projektem uczniowskim – „Bracia Różewiczowie. Mistrzowie klimatu”. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w wydarzeniach. Jednocześnie pragniemy nadmienić, że włączamy się w cykl imprez przygotowanych przez Miejski Dom Kultury w Radomsku w związku z ogólnopolskim festiwalem ROŻEWICZ OPEN FESTIWAL – 2017. Koordynatorki projektu: Anna Szczerbińska, Halina Kucharska.

Halina Kucharska
5 września 2017