Warsztaty dietetyczno-kulinarne

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
12 maja 2026

W dniu 12 maja 2026 r. odbyły się warsztaty dietetyczno – kulinarne dla odbiorców żywności FEPŻ 2021-2027 w ramach działań towarzyszących, realizowane przy współpracy z Caritas Archidjecezji Częstochowskiej. Było to spotkanie z dietetykiem Panią Karoliną Szostakiewicz-Jaros podczas którego uczestnicy wspólnie przygotowali dania uwzględniając zasady zdrowego żywienia pod okiem specjalisty.

Centrum Usług Społecznych w Radomsku realizuje Program Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027 oraz działania towarzyszące będące nieodzownym elementem ww. programu. Są to cykliczne działania edukacyjne oferowane wszystkim odbiorcom pomocy żywnościowej, które mają na celu włączenie społeczne osób zagrożonych ubóstwem. Do udziału w działaniach towarzyszących ma prawo każda osoba, która została zakwalifikowana do uczestnictwa w FEPŻ 2021-2027.

W dniu 12 maja 2026 r. odbyły się warsztaty dietetyczno – kulinarne dla odbiorców żywności FEPŻ 2021-2027 w ramach działań towarzyszących, realizowane przy współpracy z Caritas Archidjecezji Częstochowskiej. Było to spotkanie z dietetykiem Panią Karoliną Szostakiewicz-Jaros podczas którego uczestnicy wspólnie przygotowali dania uwzględniając zasady zdrowego żywienia pod okiem specjalisty.

Warsztaty obejmowały:

  • zagadnienia dotyczące ekologicznych zdrowych produktów;

  • zagadnienia dotyczące zdrowego żywienia;

  • zagadnienia dotyczące procesów i etapów trawienia;

  • praktyczne wykonanie potraw przez uczestników warsztatów.

W zajęciach uczestniczyło 90 osób podzielonych na trzy grupy warsztatowe, które zdobywały wiedzę teoretyczną i praktyczną jak zdrowo się odżywiać i przyrządzać smaczne potrawy. Uczestnicy samodzielnie przygotowali ciekawe przekąski np. sałatkę z ciecierzycy oraz koktajle z ananasa, bananów i mleczka kokosowego.

Zainteresowaniem cieszyły się indywidualne rozmowy z dietetykiem i zalecenia dostosowane do indywidualnych potrzeb. Każdy uczestnik spotkania warsztatowego otrzymał upominek.

Autor: Magdalena Kwiatkowska

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie