Oświadczenie o dostępności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.  

Deklaracja dostępności dotyczy stron internetowych mops-radomsko.pl oraz bip.mops-radomsko.pl.

Data publikacji strony internetowej: 2015.09.09. Data ostatniej dużej aktualizacji:  2020.12.09

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

  • część plików PDF jest załączona jako skany dokumentów;
  • dokumenty archiwalne opublikowane na stronie przed 23 września 2018 r. nie są dostępne. Jeżeli potrzebujesz dostępu do nich skontaktuj się z nami i wskaż dokładnie, o które z nich Ci chodzi i jak powinniśmy je dostosować;
  • filmy nie posiadają napisów dla osób niesłyszących i Głuchych;

Kompatybilność:

Serwis jest w pełni rozpoznawalny przez programy czytające dla osób niewidomych Window-Eyes, JAWS czy NVDA.
Obsługa serwisu możliwa jest zarówno przy pomocy klawiatury jak i myszki.

Wygląd:

Serwis jest wyposażony w mechanizmy ułatwiające przeglądanie treści przez osoby niedowidzące. Zmiana wielkości czcionki, zmiana kontrastu.
Całość serwisu oparta jest na stylach CSS.

Skróty klawiaturowe:

Serwis nie jest wyposażony w skróty klawiaturowe, które mogły by wchodzić w konflikt z technologiami asystującymi (np. programy czytające), systemem lub aplikacjami użytkowników.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Potrzebujesz informacji w innej formie niż prezentowana na stronie internetowej? Skontaktuj się z nami! 

W zgłoszeniu podaj:

  • adres internetowych strony, na której jest niedostępna dla Ciebie treść,
  • swoje imię i nazwisko,
  • swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail
  • informacje, jaki sposób przekazania informacji jest dla Ciebie najwygodniejszy (np. druk powiększony, alfabet Braille’a, informacja dźwiękowa),

Na tej stronie internetowej są problemy, które według Ciebie, wynikają z niespełnienia wymogów dostępności cyfrowej? Zgłoś to do nas mailowo na adres mops@mops-radomsko.pl lub telefonicznie na numer telefonu 44 682 28 85, wewnętrzny 18.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, z Twojego zgłoszeniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

 

Dostępność architektoniczna: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku, ul. Kościuszki 12a

Budynek „A”, którym ma siedzibę MOPS należy do Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Radomsku ul. Kościuszki 12a 97-500 Radomsko tel. 44 683 54 03.

Przed budynkiem jest oznaczone miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnościami. Od miejsca parkingowego do głównego wejścia prowadzi trasa wolna od przeszkód architektonicznych. Do budynku prowadzą schody tj. dwa stopnie oraz podjazd dla osób z niepełnosprawnościami. W budynku znajdują się duże drzwi, które ułatwiają wejście i poruszanie się na wózku inwalidzkim. Przy wejściu znajduje się dzwonek, który przywołuje pracownika. Korytarze nie posiadają progów. W/w budynku łazienki nie są przystosowane dla osób z niepełnosprawnością.

 Do budynku może wejść osoba z psem asystującym oraz psem przewodnikiem.

Właściwie merytorycznie pracownik podchodzi lub schodzi i pomaga w załatwieniu poszczególnej sprawy.

Budynek „B”, którym ma siedzibę MOPS należy do Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Radomsku ul. Kościuszki 12a 97-500 Radomsko tel. 44 683 54 03. Miejsce oznaczone dla osób niepełnosprawnościami znajduje się przed budynkiem „A” – w odległości kilkunastu metrów od w/w budynku. Od miejsca parkingowego do głównego wejścia prowadzi trasa wolna od przeszkód architektonicznych. Do budynku prowadzą schody tj.  dwa stopnie oraz podjazd dla osób z niepełnosprawnością. W budynku znajdują się duże drzwi, które ułatwiają wejście i poruszanie się na wózku inwalidzkim. Korytarze nie posiadają progów. Do budynku może wejść osoba z psem asystującym oraz psem przewodnikiem. W/w budynek jest obiektem parterowym.

W/w budynku znajduje  się łazienka przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami.

 

Dostępność architektoniczna: Klub Integracji Społecznej, ul. Reymonta 58

Budynek, w którym ma siedzibę „KIS” należy do Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Radomsku ul. Kościuszki 12a 97-500 Radomsko tel. 44 683 54 03.

Do budynku można się dostać od ul. Kościuszki. Przed budynkiem nie ma wyznaczonego miejsca parkingowego dla osób z niepełnosprawnościami.

Do budynku prowadzi podjazd dla osób z niepełnosprawnością. W budynku znajdują się duże drzwi, które ułatwiają wejście i poruszanie się na wózku inwalidzkim. Korytarze nie posiadają progów. Do budynku może wejść osoba z psem asystującym oraz psem przewodnikiem. W/w budynek jest obiektem parterowym.

W/w budynku znajduje  się łazienka i toaleta przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami.

 

Data sporządzenia deklaracji: 2021.01.29

Ostatniego przeglądu i aktualizacji deklaracji dostępności dokonano w dniu: 2023.03.31.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.