Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Telefon zaufania

Artykuły

Wydawanie żwyności w ramach POPŻ - wrzesień 2021

Przejdź do - Wydawanie żwyności w ramach POPŻ - wrzesień 2021

Wydawanie paczek żywnościowych w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020. w miesiącu wrześniu 2021 odbędzie się w magazynie przy ulicy Reymonta 56 w okresie od 14 do 20 września 2021r. zgodnie z alfabetycznym harmonogramem umieszczonym na stronie MOPS i w punkcie wydawania żywności.

Magdalena Kwiatkowska

13 września 2021

Czytaj więcej o: Wydawanie żwyności w ramach POPŻ - wrzesień 2021

Seniorzy żegnają lato w Środowiskowym Domu Samopomocy

Przejdź do - Seniorzy żegnają lato w Środowiskowym Domu Samopomocy

W dniu 9 września 2021r. Pensjonariusze Dziennego Domu Pomocy Społecznej, klubowicze z Klubu Senior + wraz z uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy wspólnie żegnali się z latem. Pogoda dopisywała więc zabawa odbyła się na dworze. Uczestnicy ŚDS zorganizowali występ muzyczny dla przybyłych gości, wspólnie śpiewali piosenki o tematyce letniej, nie zabrakło również tańców do skocznych melodii. Prowadzone były zajęcia plastyczne, łamigłówki. Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy pikniku zajadali się pysznymi zapiekankami a na deser była szarlotka z lodami. Wszyscy bardzo dobrze się bawili.

Monika Nowakowska

10 września 2021

Czytaj więcej o: Seniorzy żegnają lato w Środowiskowym Domu Samopomocy

Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2021/2022

Przejdź do - Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego  na rok szkolny 2021/2022

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku, Sekcja Dodatków Mieszkaniowych i Stypendiów Szkolnych informuje, że od 1 września do 15 września 2021 r. można składać wnioski o stypendia szkolne na rok szkolny 2021/2022. Podstawowym kryterium uprawniającym do otrzymania stypendium szkolnego na ucznia jest kryterium dochodowe, które aktualnie wynosi 528,00 zł miesięcznie na osobę w rodzinie.

Anna Barońska

31 sierpnia 2021

Czytaj więcej o: Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2021/2022

Rodzinna wizyta w muzeum

Przejdź do - Rodzinna wizyta w muzeum

Jak ciekawie spędzić czas ze swoim dzieckiem? A może wspólnie z nim wybrać się do muzeum?

Taką formę wspólnego spędzenia czasu zaproponowaliśmy rodzicom i dzieciom zapraszając ich na zwiedzenie dwóch wystaw: „Świat Toruńskiego Piernika” oraz „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek. Jubileusz Straży Pożarnej w Radomsku” w Muzeum Regionalnym im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku.

Aleksandra Stanowska

24 sierpnia 2021

Czytaj więcej o: Rodzinna wizyta w muzeum

Konkurs plastyczny dla uczestników projektu "Mamo, Tato - bycie z Tobą daje moc!"

Przejdź do - Konkurs plastyczny dla uczestników projektu "Mamo, Tato - bycie z Tobą daje moc!"

Zapraszamy uczestników tegorocznego projektu „Mamo, Tato - bycie z Tobą daje moc!” realizowanego przez MOPS w Radomsku do udziału w konkursie na prace plastyczne wykonane przez dzieci wraz z rodzicem/rodzicami pod hasłem „Pocztówka z wakacji".

Aleksandra Stanowska

24 sierpnia 2021

Czytaj więcej o: Konkurs plastyczny dla uczestników projektu "Mamo, Tato - bycie z Tobą daje moc!"

Szczepienia na Targowisku Miejskim

Przejdź do - Szczepienia na Targowisku Miejskim

W dniu 19 sierpnia 2021 roku w ramach realizacji Narodowego Programu Szczepień do Radomska zawitał mobilny punkt szczepień – „szczepieniobus”.

Osoby chętne do zaszczepienia się mogły skorzystać z takiej okazji w godzinach od 8.00 do 12.00 na parkingu przy Targowisku Miejskim.

 

Dyrekcja MOPS

19 sierpnia 2021

Czytaj więcej o: Szczepienia na Targowisku Miejskim

Mama, Tata i Ja w restauracji

Przejdź do - Mama, Tata i Ja w restauracji

W ramach projektu „Mamo, Tato - bycie z Tobą daje moc!” w dniu 13.08.2021r. zorganizowano rodzinne, projektowe spotkanie w restauracji „Metalurgia”. W spotkaniu uczestniczyli rodzice, biorący udział w projekcie wraz ze swoimi dziećmi.

Aleksandra Stanowska

19 sierpnia 2021

Czytaj więcej o: Mama, Tata i Ja w restauracji

Badminton - sport dla każdego!

Przejdź do - Badminton  - sport dla każdego!

W miesiącach wakacyjnych Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku realizuje cykl zajęć sportowych – badminton dla dzieci uczęszczających do placówek wsparcia dziennego.

W celu realizacji zajęć sportowych Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomsku bezpłatne udostępnił halę sportową mieszczącą się przy ul. Kościuszki 3, gdzie trzy razy w tygodniu odbywają się ww. zajęcia. Dzieci pod bacznym okiem opiekunów uczą się zasad gry w badmintona, trenują swoje umiejętności w tej dyscyplinie sportowej, która jest konkurencją olimpijską od 1992 roku.

Aleksandra Stanowska

12 sierpnia 2021

Czytaj więcej o: Badminton - sport dla każdego!