Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Zaproszenie do Pogotowia Lekcyjnego

Przejdź do - Zaproszenie do Pogotowia Lekcyjnego

Zespół filmowy działający przy świetlicy "Pogotowie Lekcyjne" zaprasza na premierę filmu "Gadające głowy dwie. Dagmara". Projekcja odbędzie się w piątek 24 marca o godzinie 15.00 w świetlicy Pogotowia przy ulicy Kościuszki 12a.

Ilona Czubaj

20 marca 2017

Czytaj więcej o: Zaproszenie do Pogotowia Lekcyjnego

Zmiana harmonogramu wypłat świadczeń rodzinnych i świadczenia wychowawczego

Przejdź do - Zmiana harmonogramu wypłat świadczeń rodzinnych i świadczenia wychowawczego

Dział Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych informuje, że z dniem 01.03.2017r. ulega zmianie harmonogram wypłat świadczeń rodzinnych i świadczenia wychowawczego. Harmonogram wypłat znajduje się na stronie tut. Ośrodka.

Dorota Skórka

1 marca 2017

Czytaj więcej o: Zmiana harmonogramu wypłat świadczeń rodzinnych i świadczenia wychowawczego

Wolontariat opiekuńczy

Przejdź do - Wolontariat opiekuńczy

W dniu 21 lutego br. o godz. 18.00 w Parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Radomsku odbyło się pierwsze spotkanie, w ramach cyklu szkoleniowego dot. uruchomienia wolontariatu opiekuńczego na rzecz osób starszych, niepełnosprawnych i ich rodzin. Inicjatorami przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Rodzina Rodzin im. Św. Jana Pawła II oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku. Tematyką pierwszego spotkania były informacje z zakresu regulacji prawnych, w tym zawierania porozumień regulujących współpracę z wolontariuszami. Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału zapraszamy na kolejne spotkanie warsztatowe, które odbędzie się w dniu 14 marca br.

Iwona Broszkiewicz

24 lutego 2017

Czytaj więcej o: Wolontariat opiekuńczy

Aktywizacja zawodowa

Przejdź do - Aktywizacja zawodowa

W piątek 17.02.2017 roku Klub Aktywizacji Zawodowej działający w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Radomsku zorganizował warsztaty z zakresu aktywizacji zawodowej i społecznej. Zajęcia prowadzone były przez doradców zawodowych Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej z Piotrkowa Trybunalskiego. Tematem spotkania było przygotowanie podstawowej dokumentacji związanej z poszukiwaniem pracy.

Dagmara Waloch-Kozera

23 lutego 2017

Czytaj więcej o: Aktywizacja zawodowa

Ciekawy seans w Pogotowiu Lekcyjnym

Przejdź do - Ciekawy seans w Pogotowiu Lekcyjnym

5 lutego 2017 r. członkowie zespołu filmowego przy „Pogotowiu Lekcyjnym” obejrzeli film dokumentalny o życiu i miłości wielkich artystów – Władysława Strzemińskiego – malarza i jego żony Katarzyny Kobro – rzeźbiarki. Film dokumentalny „Niebieskie kwiaty” – w reżyserii Tadeusza Króla - wpisał się w projekt realizowany przez zespół filmowy – pn. „Krzysztof Kieślowski i jego dokumenty…” Obraz o wielkich artystach był przygotowaniem do obejrzenia w dn. 25 lutego 2017 r. w DKF w MDK filmu Andrzeja Wajdy „Powidoki”. W ten sposób młodzi filmowcy z „Pogotowia Lekcyjnego” zamkną realizację cyklu zajęć poświęconych twórczości światowego mistrza kina, wielkiemu artyście – Andrzejowi Wajdzie.

Halina Kucharska

22 lutego 2017

Czytaj więcej o: Ciekawy seans w Pogotowiu Lekcyjnym

IV edycja projektu pt. "Szkoła dla Rodziców i Wychowawców"

Przejdź do - IV edycja projektu pt. "Szkoła dla Rodziców i Wychowawców"

W dniu 07 lutego 2017 r. rozpoczęły się zajęcia w ramach realizowanego w tut. Ośrodku projektu socjalnego pt. „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”. Zajęcia prowadzone są przez asystentów rodzin, którzy ukończyli specjalistyczne szkolenie i uzyskali niezbędne kwalifikacje do ich prowadzenia. Jest to cykl spotkań dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi lub wychowankami. Cykl zajęć obejmuje 10, 3 godzinnych spotkań, z przerwą na kawę lub herbatę i ciastko. Jego głównym celem jest wspieranie rodziców i wychowawców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi i młodzieżą. Nauka umiejętności lepszego porozumiewania się, refleksja nad własną postawą wychowawczą, wymiana doświadczeń, to małe kroki ku głębszej relacji, dającej zadowolenie, poczucie wzajemnej bliskości. To także nauka dialogu i kształtowanie więzi opartych na wzajemnym szacunku.

Karolina Kornacka

9 lutego 2017

Czytaj więcej o: IV edycja projektu pt. "Szkoła dla Rodziców i Wychowawców"

Aktywne metody poszukiwania pracy

Przejdź do - Aktywne metody poszukiwania pracy

W poniedziałek 30.01.2017 roku Klub Aktywizacji Zawodowej w MOPS w Radomsko zorganizował warsztaty z zakresu aktywizacji zawodowej i społecznej. Zajęcia prowadzone były przez doradców Zawodowych Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej z Piotrkowa Trybunalskiego. Tematem spotkania były: „Aktywne metody poszukiwania pracy”. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się jakie są najczęściej stosowane sposoby poszukiwania pracy, bariery i zasady ułatwiające znalezienie zatrudnienia.

Dagmara Waloch-Kozera

1 lutego 2017

Czytaj więcej o: Aktywne metody poszukiwania pracy

Ferie z Filomteką Szkolną

Przejdź do - Ferie z Filomteką Szkolną

Zespół filmowy „Pogotowia Lekcyjnego” zaprasza do udziału w projekcie: „20 lat po śmierci wielkiego reżysera – Krzysztof Kieślowski i jego dokumenty”. Czas trwania projektu: 19.01.2017 – 24.03.2017r.

Halina Kucharska

12 stycznia 2017

Czytaj więcej o: Ferie z Filomteką Szkolną