Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Pracownik Socjalny Województwa Łódzkiego roku 2017 z naszego Ośrodka!

Przejdź do - Pracownik Socjalny Województwa Łódzkiego roku 2017 z naszego Ośrodka!

Miło nam poinformować, że po raz kolejny wysiłek pracowników naszego Ośrodka został doceniony na szczeblu wojewódzkim. W dorocznym konkursie pn. "Pracownik Socjalny Województwa Łódzkiego" w roku bieżącym 1-szym miejscem uhonorowany został p. Przemysław Kaczmarek - pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku. Pondato w kategorii "Pracownik Pomocy Społecznej Województwa Łódzkiego" wyróżnienie otrzymała p. Iwona Broszkiewicz, kierownik Działu Pracy Środowiskowej i Wolontariatu. Serdecznie gratulujemy.

Andrzej Barszcz
16 listopada 2017

Ruszył kurs samoobrony dla kobiet

Przejdź do - Ruszył kurs samoobrony dla kobiet

Z końcem października ruszyło szkolenie z zakresu samoobrony dla uczestniczek projektu „Mamy moc, aby pokonać przemoc”, realizowanego w ramach Programu Osłonowego Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie - edycja 2017 r.”. Dziesięciogodzinne szkolenie obejmuje m.in. naukę technik obrony przed uderzeniami, kopnięciami, chwytami, chwytami za ubranie, duszeniami, atakami kiedy kobieta znajduje się na ziemi oraz innymi sytuacjami zagrożenia. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonego instruktora Aikido. Szkolenie odbywa się w gościnnych progach Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Stara Droga w Radomsku.

Jacek Paszewski
9 listopada 2017

Panaceum Fitness Club - kolejny partner programu RODZINA +3

Przejdź do - Panaceum Fitness Club - kolejny partner programu RODZINA +3

Kolejnym partnerem, który zadeklarował współpracę w realizacji programu „RODZINA +3” skierowanego do rodzin wielodzietnych, w tym wielodzietnych rodzin zastępczych jest właściciel Firmy Panacuem Fitness Pani Rozalia Kowalczyk. Właścicielka firmy oferuje rodzinom wielodzietnym 10 % zniżki przy wszystkich usługach Panaceum Fitness Club. Bardzo serdecznie zapraszamy właścicieli prywatnych firm do współpracy w realizacji programu „RODZINA +3”, który ma na celu wzmocnienie wizerunku i kondycji rodzin wielodzietnych, natomiast wszystkie RODZINY WIELODZIETNE zachęcamy do wyrabiania kart „DUŻA RODZINA”i korzystania z ulg oferowanych przez partnerów programu. W celu uzyskania informacji prosimy o kontakt telefoniczny 44/683-28-85 wew. 17 w godz. od 7.30 – 15.30

Magdalena Kwiatkowska
6 listopada 2017

"Mój dom, moje miejsce" - konkurs plastyczny

Przejdź do - "Mój dom, moje miejsce" - konkurs plastyczny

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 6 lat do 18 lat do udziału w konkursie plastycznym pn. „Mój dom, moje miejsce”. Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie na rzecz dzieci „Pomagajmy razem” oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku. Czas trwania konkursu: 02.11.2017r. - 30.11.2017r.

Aleskandra Stanowska
3 listopada 2017

II edycja akcji świątecznej „LIST DO ŚWIETEGO MIKOŁAJA" rozpoczęta!

Przejdź do - II edycja akcji świątecznej „LIST DO ŚWIETEGO MIKOŁAJA" rozpoczęta!

Jeszcze liście na drzewach, a dzieci w Placówkach Wsparcia Dziennego już piszą listy do Świętego Mikołaja z prośbą o prezenty w ramach akcji świątecznej „List do świętego Mikołaja”. Po raz drugi już darczyńcy na czele z koordynatorem akcji Panią Eweliną Wojciechowską chcą zaangażować się w spełnianie dziecięcych marzeń. W dniu 29 września br. podczas pierwszego spotkania organizacyjnego z Panią Eweliną Wojciechowską -koordynatorką akcji i Beatą Kotlicką – przedstawicielem Ośrodka ustalono, że ponownie ludzie dobrego serca z Warszawy przy współpracy pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku chcą zorganizować akcję, dzięki której dzieci w okresie świątecznym dostaną podarunki o które poproszą Świętego Mikołaja w swoich listach.

Iwona Broszkiewicz
12 października 2017
Czytaj więcej o: II edycja akcji świątecznej „LIST DO ŚWIETEGO MIKOŁAJA" rozpoczęta!

"Szkoła dla Rodziców" - ruszyła VI edycja

Przejdź do - "Szkoła dla Rodziców" - ruszyła VI edycja

W dniu 10.10.2017 r. rozpoczęły się zajęcia w ramach VI edycji projektu socjalnego pt. „Szkoła dla Rodziców” realizowanego w tut. Ośrodku. W organizowanych spotkaniach będzie uczestniczyć około 10 osób oraz osoba prowadząca. Zajęcia prowadzone są przez asystenta rodziny. Cykl zajęć obejmuje 10, 3 godzinnych spotkań, z przerwą na kawę, herbatę i ciastko.

Karolina Kornacka
12 października 2017
Czytaj więcej o: "Szkoła dla Rodziców" - ruszyła VI edycja

Rusza konkurs literacki "Mamy moc, aby pokonać przemoc"

Przejdź do - Rusza konkurs literacki "Mamy moc, aby pokonać przemoc"

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku, zaprasza do udziału w konkursie literackim pod hasłem: „Mamy moc, aby pokonać przemoc”. Celem konkursu jest promowanie zachowań przeciwstawiania się przemocy, wyrażenie dezaprobaty wobec przemocy - uznanie przemocy za naruszenie praw człowieka, zmiana agresywnych i przemocowych zachowań na zachowania pożądane i społecznie akceptowane, pobudzenie wyobraźni dzieci: jak same mogą przeciwdziałać zjawisku przemocy.

 

Jacek Paszewski
28 września 2017
Czytaj więcej o: Rusza konkurs literacki "Mamy moc, aby pokonać przemoc"

Ustawa "Za życiem" - kolejne spotkanie

Przejdź do - Ustawa "Za życiem" - kolejne spotkanie

W dniu 12.09.2017r. odbyło się drugie spotkanie w ramach realizowanej przez tut. Ośrodek Lokalnej Kampanii Informacyjnej- wsparcie kobiet w ciąży i rodzin w oparciu o ustawę z dnia 4 listopada 2016 roku. W spotkaniu uczestniczyli pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, pedagog, psycholog, koordynatorzy rodzinnej pieczy zastępczej oraz przedstawiciel Zespołu ds. orzekania o niepełnosprawności. Lokalna Kampania Informacyjna skierowana jest do przedstawicieli służb społecznych tj. kuratorów sądowych, przedstawicieli służby zdrowia, pedagogów, pracowników socjalnych, asystentów rodziny, koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej, przedstawicieli organizacji pozarządowych, fundacji, stowarzyszeń.

Karolina Kornacka
13 września 2017
Czytaj więcej o: Ustawa "Za życiem" - kolejne spotkanie