Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Zmiana harmonogramu wypłat świadczeń rodzinnych i świadczenia wychowawczego

Przejdź do - Zmiana harmonogramu wypłat świadczeń rodzinnych i świadczenia wychowawczego

Dział Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych informuje, że z dniem 01.03.2017r. ulega zmianie harmonogram wypłat świadczeń rodzinnych i świadczenia wychowawczego. Harmonogram wypłat znajduje się na stronie tut. Ośrodka.

Dorota Skórka
1 marca 2017

Wolontariat opiekuńczy

Przejdź do - Wolontariat opiekuńczy

W dniu 21 lutego br. o godz. 18.00 w Parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Radomsku odbyło się pierwsze spotkanie, w ramach cyklu szkoleniowego dot. uruchomienia wolontariatu opiekuńczego na rzecz osób starszych, niepełnosprawnych i ich rodzin. Inicjatorami przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Rodzina Rodzin im. Św. Jana Pawła II oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku. Tematyką pierwszego spotkania były informacje z zakresu regulacji prawnych, w tym zawierania porozumień regulujących współpracę z wolontariuszami. Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału zapraszamy na kolejne spotkanie warsztatowe, które odbędzie się w dniu 14 marca br.

Iwona Broszkiewicz
24 lutego 2017

Aktywizacja zawodowa

Przejdź do - Aktywizacja zawodowa

W piątek 17.02.2017 roku Klub Aktywizacji Zawodowej działający w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Radomsku zorganizował warsztaty z zakresu aktywizacji zawodowej i społecznej. Zajęcia prowadzone były przez doradców zawodowych Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej z Piotrkowa Trybunalskiego. Tematem spotkania było przygotowanie podstawowej dokumentacji związanej z poszukiwaniem pracy.

Dagmara Waloch-Kozera
23 lutego 2017
Czytaj więcej o: Aktywizacja zawodowa

IV edycja projektu pt. "Szkoła dla Rodziców i Wychowawców"

Przejdź do - IV edycja projektu pt. "Szkoła dla Rodziców i Wychowawców"

W dniu 07 lutego 2017 r. rozpoczęły się zajęcia w ramach realizowanego w tut. Ośrodku projektu socjalnego pt. „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”. Zajęcia prowadzone są przez asystentów rodzin, którzy ukończyli specjalistyczne szkolenie i uzyskali niezbędne kwalifikacje do ich prowadzenia. Jest to cykl spotkań dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi lub wychowankami. Cykl zajęć obejmuje 10, 3 godzinnych spotkań, z przerwą na kawę lub herbatę i ciastko. Jego głównym celem jest wspieranie rodziców i wychowawców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi i młodzieżą. Nauka umiejętności lepszego porozumiewania się, refleksja nad własną postawą wychowawczą, wymiana doświadczeń, to małe kroki ku głębszej relacji, dającej zadowolenie, poczucie wzajemnej bliskości. To także nauka dialogu i kształtowanie więzi opartych na wzajemnym szacunku.

Karolina Kornacka
9 lutego 2017
Czytaj więcej o: IV edycja projektu pt. "Szkoła dla Rodziców i Wychowawców"

Aktywne metody poszukiwania pracy

Przejdź do - Aktywne metody poszukiwania pracy

W poniedziałek 30.01.2017 roku Klub Aktywizacji Zawodowej w MOPS w Radomsko zorganizował warsztaty z zakresu aktywizacji zawodowej i społecznej. Zajęcia prowadzone były przez doradców Zawodowych Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej z Piotrkowa Trybunalskiego. Tematem spotkania były: „Aktywne metody poszukiwania pracy”. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się jakie są najczęściej stosowane sposoby poszukiwania pracy, bariery i zasady ułatwiające znalezienie zatrudnienia.

Dagmara Waloch-Kozera
1 lutego 2017

Dziękujemy Święty Mikołaju

Przejdź do - Dziękujemy Święty Mikołaju

Obdarowane hojnie prezentami dzieci postanowiły osobiście podziękować św. Mikołajowi pisząc listy, malując kolorowe rysunki - wyrażając w ten sposób swoją nieopisaną radość i wdzięczność za moc cudownych podarunków. Z pewnością trudno jest przelać emocje na papier, stąd do wszystkich listów dołączamy krótki filmik.

Iwona Broszkiewicz
28 grudnia 2016
Czytaj więcej o: Dziękujemy Święty Mikołaju

Zmiana rachunków bankowych Ośrodka

Przejdź do - Zmiana rachunków bankowych Ośrodka

Od 1 stycznia 2017 roku obsługę bankową Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku realizować będzie Getin Noble Bank S.A.

Krystyna Białek
21 grudnia 2016
Czytaj więcej o: Zmiana rachunków bankowych Ośrodka

Finał akcji "List do Św. Mikołaja"

Przejdź do - Finał akcji "List do Św. Mikołaja"

 

W oczach błysk, w sercach niewypowiedziana radość a na małych buźkach rumieńce od nadmiaru emocji, a wszystko to za sprawą szczególnego Gościa w czerwonym kubraku z długą siwą brodą i jakże wielkim workiem prezentów. Taki był finał akcji świątecznej „List do Św. Mikołaja” , której uczestnikami a zarazem adresatami były dzieci – uczestnicy świetlic...

 

22 grudnia 2016
Czytaj więcej o: Finał akcji "List do Św. Mikołaja"