Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Parafialny Dzień Dziecka

Przejdź do - Parafialny Dzień Dziecka

Zapraszamy do udziału w Prafialnym Dniu Dziecka wpółorganizowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku. Impreza odbędzie się 10-go czerwca od godziny 13.30 na terenie przykościelenym przy ulicy Piastowskiej 45. Szczegóły na załączonym plakacie.

Iwona Broszkiewicz
6 czerwca 2017

Radomsko Gra w gry planszowe

Przejdź do - Radomsko Gra w gry planszowe

Z inspiracji właściciela Hurtowni Papierniczej i Chemicznej przy Era Park w Radomsku- Pani Anny Kaczmarek, Placówki Wsparcia Dziennego włączają się w cykliczną akcję "Radomsko Gra w gry planszowe" , które rozwijają głowę...:-) Zapraszamy wszystkich chętnych do spróbowania swoich sił w grach planszowych sponsorowanych przez firmę Aleksander . Ruszamy 21 czerwca, świetlica nr 1 ul. Konopnickiej 4, w godz. 9.00 -11.00 rywalizować ze sobą będzie młodzież szkół podstawowych i gimnazjalnych, w godz 11.00-13.00 uczniowie szkół średnich. Czekamy także na Ciebie....

Iwona Broszkiewicz
6 czerwca 2017

1 czerwca - prawdziwe święto naszych MILUSIŃSKICH…

Przejdź do - 1 czerwca -  prawdziwe święto naszych MILUSIŃSKICH…

Wczorajszy dzień na długo zapadnie w pamięć naszych kochanych, roześmianych Dzieciaków, a wszystko to za sprawą Ich wielkiego święta. 1 czerwca był dniem szczególnym, gdyż zgromadził wszystkie dzieci z radomszczańskich przedszkoli, szkół i Placówek Wsparcia Dziennego MOPS na wspólnej, fantastycznej zabawie. Barwny korowód ozdobiony kolorowymi banerami i bajkowymi przebraniami dzieci ruszył z Placu 3 Maja pod siedzibę Urzędu Miasta, gdzie gospodarz Pan Jarosław Ferenc przywitał uczestników i wręczył symboliczny klucz do Miasta. Korowód podążył dalej do Parku Solidarności, który po chwili zamienił się w „krainę spełnionych, dziecięcych marzeń” .

Iwona Broszkiewicz
2 czerwca 2017
Czytaj więcej o: 1 czerwca - prawdziwe święto naszych MILUSIŃSKICH…

2. warsztaty Aflatoun

Przejdź do - 2. warsztaty Aflatoun

Postanowiliśmy połączyć siły. W zajęciach Aflatoun uczestniczą obecnie dzieci z Klubu Wolontariusza oraz Pogotowia Lekcyjnego. 12 maja spotkaliśmy się w siedzibie Pogotowia przy ulicy Kościuszki. Tym razem było nieco spokojniej, ale równie ciekawie. Dzieci jak zwykle zaskoczyły błyskotliwymi pomysłami. Dowiedzieliśmy się, że płomień może oznaczać nie tylko światło, ciepło i przyjaźń, ale także ciepły posiłek. Najbliżsi w naszym życiu to zarówno niezawodni mama czy tato, ale także nasz czworonożny przyjaciel oraz dobrzy koledzy. Nawet Ci, którzy chcieli na początku pozostać nieco bardziej anonimowi, podczas ćwiczenia „Jestem tutaj” zdradzili nam o sobie kilka szczegółów.

Małgorzata Trajdos
1 czerwca 2017
Czytaj więcej o: 2. warsztaty Aflatoun

Dancing w Dziennym Domu Pomocy Społecznej

Przejdź do - Dancing w Dziennym Domu Pomocy Społecznej

W Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Radomsku został zorganizowany dancing. Przy rytmach Krzysztofa Krawczyka i Kariny Stanek zabawy nie było końca. W przerwie podczas regeneracji sił były rozmowy przy kawie i słodkim poczęstunku. Pensjonariusze po zakończeniu zabawy powiedzieli, że czuli się jakby mieli po 18 lat i zaplanowali kolejną potańcówkę.

30 maja 2017

Akcja zbiórki zabawek zakończona

Przejdź do - Akcja zbiórki zabawek zakończona

Nikogo nie trzeba przekonywać o tym, że dostawać prezenty jest bardzo miło! O tym w szczególności mogły przekonać się uczestnicy Placówek Wsparcia Dziennego MOPS w Radomsku. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu i inspiracji Harcerki Hufca Radomsko Aleksandry Droś do podopiecznych świetlic dotarło mnóstwo kolorowych pluszaków, gier edukacyjnych, zabawek, książek i wiele innych ciekawych upominków. Hojnymi ofiarodawcami podarunków byli mieszkańcy Radomska i okolic, którym w imieniu obdarowanych dzieci składamy serdeczne podziękowania .

Iwona Broszkiewicz
30 maja 2017
Czytaj więcej o: Akcja zbiórki zabawek zakończona

Wiosna w Dziennym Domu Pomocy Społecznej

Przejdź do - Wiosna w Dziennym Domu Pomocy Społecznej

Pensjonariusze Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Radomsku w ramach warsztatów manualnych wykonywali prace dekoracyjne. Rękodzieło wymagało czasu i precyzji dlatego powstało etapowo. Efektem końcowym były wiosenne gałązki, które zdobią wnętrze Dziennego Domu.

DDPS
22 maja 2017

Aflatoun w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Radomsku

Przejdź do - Aflatoun w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Radomsku

Od kwietnia 2017 r. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Radomsku, realizowane są zajęcia projektu „Aflatoun”. W zajęciach biorą udział dzieci z dwóch świetlic działających w ramach Placówek Wsparcia Dziennego MOPS: Klubu Wolontariusza oraz Pogotowia Lekcyjnego. „Aflatoun” jest międzynarodowym, innowacyjnym programem realizowanym w 111 krajach. W Polsce zajęcia odbywają się w kilkudziesięciu placówkach oświatowych i kulturalnych, oraz organizacjach pozarządowych działających na rzecz dzieci i młodzieży.

Małgorzata Trajdos
12 maja 2017
Czytaj więcej o: Aflatoun w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Radomsku