Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Wydawanie żywności - czerwiec 2024

Przejdź do - Wydawanie żywności - czerwiec 2024

Wydawanie paczek żywnościowych w ramach Funduszy Europejskich na Pomoc Żywnościową w miesiącu czerwcu 2024 odbędzie się w magazynie przy ulicy Reymonta 56 w okresie od 25 czerwca do 01 lipca 2024r.

Magdalena Kwiatkowska
21 czerwca 2024
Czytaj więcej o: Wydawanie żywności - czerwiec 2024

Warsztaty profilaktyczne w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3 w Radomsku

Przejdź do - Warsztaty profilaktyczne w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3 w Radomsku

W dniu 29 maja br. w ramach działań profilaktycznych oraz edukacyjno-informacyjnych w zakresie przeciwdziałania przemocy domowej przeprowadziliśmy zajęcia warsztatowe dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Radomsku. Celem zająć pt. "Przemoc – przeciwdziałaj i reaguj" było przede wszystkim poszerzenie wiedzy dzieci i młodzieży na temat różnych aspektów i przejawów przemocy oraz rozwijanie umiejętności rozpoznawania zagrażających sytuacji. Zajęcia dostarczyły również informacji o tym gdzie osoby doświadczające przemocy lub jej świadkowie mogą zwracać się o pomoc i wsparcie.

Aleksandra Stanowska
11 czerwca 2024
Czytaj więcej o: Warsztaty profilaktyczne w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3 w Radomsku

W kinie z mamą i tatą

Przejdź do - W kinie z mamą i tatą

W dniu 3 czerwca 2024r. w ramach projektu „Mamo, Tato - bycie z Tobą daje moc!” asystenci rodziny zaprosili uczestników projektu na seans filmowy pt. ,,Garfield” do kina Miejskiego Domu Kultury w Radomsku. Na seans filmowy zaproszono dzieci wraz z rodzicami. W ten sposób rodzinnie wraz z kotem Garfieldem uczciliśmy Dzień Dziecka. Garfield jest najbardziej znanym kotem na świecie. To leniuch, który uwielbia lasagne i nie cierpi poniedziałków. Po nieoczekiwanym spotkaniu ze swoim dawno zaginionym ojcem – niechlujnym ulicznym kotem Vicem – Garfield i jego psi przyjaciel Odie zmuszeni są porzucić swoje doskonałe leniwe życie i dołączyć do Vica w zabawnym napadzie.

Daria Gałda
5 czerwca 2024

Zakończenie „Szkoły dla rodziców i wychowawców”

Przejdź do - Zakończenie „Szkoły dla rodziców i wychowawców”

W dniu 28.05.2024r. odbyło się ostatnie spotkanie warsztatowe w ramach programu „Szkoła dla rodziców i wychowawców”. Był to czas na podsumowanie programu, ale i na wręczeni dyplomów dla rodziców, którzy ukończyli pełen cykl szkoleniowy.

Aleksandra Stanowska
31 maja 2024
Czytaj więcej o: Zakończenie „Szkoły dla rodziców i wychowawców”

Nabór do pomocy żywnościowej w ramach FEPŻ - edycja 2024

Przejdź do - Nabór do pomocy żywnościowej w ramach FEPŻ - edycja 2024

Zapraszamy do Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku osoby i rodziny po skierowanie uprawniające do odbioru żywności w magazynie przy ul. Reymonta 56 po wcześniejszym zakwalifikowaniu osoby lub rodziny przez pracownika socjalnego. Prosimy o przedstawienie miesięcznych dochodów z miesiąca poprzedzającego odbiór skierowania w przypadku osób i rodzin dotychczas niekorzystających z tej formy pomocy.

Magdalena Kwiatkowska
20 maja 2024
Czytaj więcej o: Nabór do pomocy żywnościowej w ramach FEPŻ - edycja 2024

"Bliżej siebie i innych, z dala od używek!"

Przejdź do - "Bliżej siebie i innych, z dala od używek!"

W dniu 8 maja 2024 r. w Placówce Wsparcia Dziennego nr 1 przy ul. Konopnickiej w ramach ogólnopolskiego programu profilaktycznego „Zachowaj trzeźwy umysł” odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Bliżej siebie i innych, z dala od używek! ”. 

Renata Bareła
14 maja 2024
Czytaj więcej o: "Bliżej siebie i innych, z dala od używek!"

O sile relacji – „Profilaktyczna środa”

Przejdź do - O sile relacji – „Profilaktyczna środa”

Kolejne już zajęcia profilaktyczne dla dzieci poruszające taktykę relacji z bliskimi odbyły się w dniu 17 kwietnia 2024 roku w Placówce Wsparcia Dziennego nr 5, ul. Reja 81. W trakcie warsztatów rozmawiano o tym jak ważni jesteśmy my oraz nasi bliscy, jak ważną rolę odgrywają w naszym codziennym życiu najbliżsi oraz to, że powinniśmy dbać o prawidłowe relacje z nimi, ponieważ są naszym największym wsparciem.

Daria Gałda
7 maja 2024

Przemoc – przeciwdziałaj i reaguj! Warsztaty dla dzieci i młodzieży.

Przejdź do - Przemoc – przeciwdziałaj i reaguj! Warsztaty dla dzieci i młodzieży.

W ramach działań edukacyjno-informacyjnych w zakresie przeciwdziałania przemocy domowej przygotowaliśmy zajęcia warsztatowe dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych. Celem prowadzonych przez nas zajęć jest przede wszystkim poszerzenie wiedzy dzieci i młodzieży na temat różnych aspektów i przejawów przemocy oraz rozwijanie umiejętności rozpoznawania zagrażających sytuacji. Zajęcia dostarczają również informacje o tym gdzie osoby doświadczające przemocy lub jej świadkowie mogą zwracać się o pomoc i wsparcie.

Aleksandra Stanowska
18 kwietnia 2024
Czytaj więcej o: Przemoc – przeciwdziałaj i reaguj! Warsztaty dla dzieci i młodzieży.