Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

II Edycja Szkoły Dla Rodziców i Wychowawców

Przejdź do - II Edycja Szkoły Dla Rodziców i Wychowawców

W dniu 10.10.2018r. rozpoczęła się II edycja „Szkoły dla Rodziców i Wychowawców” warsztaty realizowane są w ramach projektu socjalnego „Mamo, Tato-bycie z Tobą daje moc!”.

Karolina Kornacka
11 października 2018
Czytaj więcej o: II Edycja Szkoły Dla Rodziców i Wychowawców

Trwa projekt „Ja i Ty – klub pokoleń” przy Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Radomsku

Przejdź do - Trwa projekt „Ja i Ty – klub pokoleń”  przy Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Radomsku

Projekt „Ja i Ty – klub pokoleń” realizowany jest przez Dzienny Dom Pomocy Społecznej w Radomsku i Stowarzyszenie na rzecz dzieci „Pomagajmy razem”. Skierowany jest do seniorów, w tym seniorów z Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Radomsku i oparty jest na inicjowaniu współpracy między i wewnątrzpokoleniowej osób po 60 roku życia.

Aleksandra Stanowska
11 października 2018
Czytaj więcej o: Trwa projekt „Ja i Ty – klub pokoleń” przy Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Radomsku

Rusza lokalna kampania informacyjna skierowana do osób dotkniętych problemem bezdomności

Przejdź do - Rusza lokalna kampania informacyjna skierowana do osób dotkniętych problemem bezdomności

Lokalna Kampania Informacyjna to jedno z działań podejmowanych przez nasz Ośrodek będące próbą zmierzenia się z problemem bezdomności w warunkach lokalnej społeczności Miasta Radomsko. Celem ww. kampanii jest zniwelowanie/przezwyciężenie zjawiska wykluczenia społecznego osób bezdomnych poprzez bezpośrednie ich wspieranie, bezpośredni kontakt z nimi, a zatem poprzez świadczenie pracy socjalnej na ich rzecz. Nasza kampania skierowana jest przede wszystkim do osób dotkniętych problemem bezdomności, które przebywają na teranie Miasta Radomsko w miejscach nie nadających się do zamieszkania (pustostany, parki, ulice, parkingi itp.), bądź chroniące się w siedzibie szpitala, na dworcu PKP czy w budynkach zajmowanych przez instytucje, sklepy.

Aleksandra Stanowska
28 września 2018
Czytaj więcej o: Rusza lokalna kampania informacyjna skierowana do osób dotkniętych problemem bezdomności

Co rodzice powinni wiedzieć o uzależnieniach?

Przejdź do - Co rodzice powinni wiedzieć o uzależnieniach?

W dniu 19.09.2018r. na terenie tut. Ośrodka asystenci rodziny zorganizowali spotkanie ze specjalistą Panem Adrianem Stojeckim wrmach prowadzonych Grup Wsparcia. Tematem pogadanki było uzależnienei od narkotyków. Jak wiadomo od wielu lat ludzie walczą z różnego rodzaju uzależnieniami. Rodzice podczas spotkania mogli dowiedzieć się jakie są symptomy świadczace o tym, iż w życiu dziecka pojawiły się używki oraz jak ustrzec dziecko przed uzależnieniem. A także, gdzie szukać pomocy w przyspadku, gdy nasze pociechy sięgną po narkotyk. Celem zajęć było uswiadomienie rodzicom, że zapobieganie uzależnieniom jest najskuteczniejszym sposobem niedopuszczenia do groźnych skutków.

Katarzyna Krzesińska
21 września 2018

Uroczyste otwarcie Klubu Integracji Społecznej

Przejdź do - Uroczyste otwarcie Klubu Integracji Społecznej

W ramach Projektu "KIS Radomsko - W kierunku zmiany" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, w dniu 21.09.2018r. nastąpi oficjalne a zarazem uroczyste otwarcie Klubu Integracji Społecznej.

Aneta Kowalczyk
20 września 2018
Czytaj więcej o: Uroczyste otwarcie Klubu Integracji Społecznej

Rodzinnie i smacznie

Przejdź do - Rodzinnie i smacznie

W ramach realizacji projektu: „Mamo-Tato bycie z Tobą daje moc!” w dniu 14.09.2018r. asystenci rodziny zorganizowali wyjście do pizzerii. Uczestnicy mięli okazję spędzić wspólne chwile ze swoimi dziećmi w restauracji. Celem wyjścia było zapoznanie ze sposobem przyrządzania pizzy oraz uwrażliwienie dzieci oraz ich rodziców na kulturalne zachowywanie się w restauracji i poznanie nowych form spędzania czasu wolnego. Wszyscy po degustacji zgodnie stwierdzili, że pizza była bardzo smaczna. Wyjście było bardzo udane.

Katarzyna Krzesińska
20 września 2018

Piknik "Radomsko z tamtych lat"

Przejdź do - Piknik "Radomsko z tamtych lat"

W czwartek 23 sierpnia 2018r. dzieci, młodzież, seniorzy, pensjonariusze Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Radomsku oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Radomsku odpowiedzieli na zaproszenie Stowarzyszenia na rzecz dzieci „Pomagajmy razem” i uczestniczyli w festynie integracyjnym „RADOMSKO Z TAMTYCH LAT”. Celem imprezy była promocja społeczności lokalnej oraz działań wspólnotowych. Na uczestników festynu czekała wystawa zdjęć pochodzących w większości z prywatnych archiwów radomszczan. Tematami wystawy były: „Ja w dzieciństwie”, „Radomsko w moim obiektywie”, „Radomsko wczoraj i dziś”.

Aleksandra Stanowska
4 września 2018
Czytaj więcej o: Piknik "Radomsko z tamtych lat"

Jak budować poczucie własnej wartości u dziecka?

Przejdź do - Jak budować poczucie własnej wartości u dziecka?

W dniu 29.08.2018r. w tut. Ośrodku odbyło się kolejne spotkanie Grupy Wsparcia, która jest realizowana w ramach projektu socjalnego „Mamo- Tato, bycie z Tobą daje moc!”. Uczestnicy spotkania mieli możliwość dowiedzieć się czym jest właściwie poczucie wartości oraz w jaki sposób budować poczucie własnej wartości u dziecka.

Karolina Kornacka
4 września 2018
Czytaj więcej o: Jak budować poczucie własnej wartości u dziecka?